Kasety, wkłady czy drzwiczki kominkowe- co wybrać?

Kasety kominkowe- szybki i prosty montaż

Kasety kominkowe montuje się w już przygotowanych paleniskach otwartych. Istnieje możliwość wyprodukowania perfekcyjnie dopasowanych kaset, które idealnie pasują nawet do nietypowych wnęk. Uszczelnianie kasety odbywa się za pomocą sznura. Montuje się ją w bardzo prosty sposób: po prostu wsuwa w już istniejący otwór paleniska. Inwestycja w solidnie wykonaną kasetę kominkową szybko się zwraca i jest inwestycją na wiele lat użytkowania. Specjalnie dostosowania szuflada popielnika podnosi komfort użytkowania.

Wkłady kominkowe

Wydajność grzewcza, którą zapewniają wkłady kominkowe może sięgać nawet 90 procent. Zakres pracy przy montażu jest jednak duży i decydując się na wkłady kominkowe, należy liczyć się z przebudową paleniska i wyburzaniem oraz z większymi kosztami. Na stronie, którą prezentuje producent wkładów kominkowych można wybrać model, który odpowiada nam najbardziej. Wkłady dostępne są w formie: prostej, trapezowej, narożnej lub vis’a vis.

Drzwi do kominka- proste, skuteczne i stosunkowo tanie rozwiązanie

Jak tanim kosztem zamknąć palenisko? Wiele osób szukających odpowiedzi na to pytanie decyduje się na zamontowanie drzwi do kominka. Producent wkładów kominkowych ignif.com oferuje pięknie wykończone, nowoczesne drzwiczki kominkowe na wymiar. Jeśli jednak porównamy wydajność grzewczą, ta metoda zamykania paleniska wypada zdecydowanie najmniej korzystnie. Wysokie koszty ogrzewania skłaniają jednak ku inwestycji w kasety kominkowe lub wkłady kominkowe, których cena zwraca się w kosztach ogrzewania.

Przy wyborze produktów do ogrzewania należy zastanowić się, jakie mamy wobec nich oczekiwania. Ponadto, warto przekalkulować opłacalność danej inwestycji. Często lepiej jest zainwestować więcej, ale cieszyć się komfortem i bezawaryjnym użytkowaniem przez długie lata. Pod tym względem prym wiodą wkłady kominkowe i kasety kominkowe. Jeśli jednak najbardziej zależy nam na tanim zamknięciu paleniska, idealnie będą do tego drzwi kominkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here