Mimo iż zabawki sensoryczne powinny być raczej zalecane przez lekarzy, to obecnie każda osoba może udać się do sklepu i kupić przedmiot tego typu, który skutecznie wspomoże rozwój układu nerwowego dziecka. W ostatnim czasie stało się modne darowanie różnego rodzaju książeczek sensorycznych lub innych akcesoriów na urodziny dla małego człowieka. Jak więc zdecydować się na konkretną zabawkę sensoryczną?

1. Jeśli zależy nam na rozwoju wzroku

Jeśli zależy nam na rozwoju wzroku u dziecka, to najlepszym pomysłem będzie kupienie mu zabawki o niezbyt skomplikowanym kształcie czy wymyślnej konstrukcji, ale takiej, jaka przede wszystkim będzie wyróżniać się sugestywnymi, wyrazistymi barwami. To kolory bowiem oddziałują najlepiej na dziecięcy mózg. Dobrym rozwiązaniem będzie także skorzystanie na przykład z barwnych książeczek, które zawierają liczne szczegółowe ilustracje. Mnogość detali, jakie trzeba dojrzeć, bardzo intensywnie wpłynie na receptory nerwowe odpowiedzialne za zmysł wzroku.

2. Jeśli zależy nam na rozwoju słuchu

Jeśli zaś zależy nam na rozwoju słuchu u dziecka, to warto wybrać małe instrumenty muzyczne, różnego rodzaju grzechotki albo wygrywające melodie zabawki interaktywne. Wydające dźwięki zabawki nie tylko wpłyną na prawidłowe działanie układu nerwowego dziecka, ale także pomogą mu w rozwijaniu takich umiejętności jak poczucie rytmu i innych zdolności muzycznych.

3. Jeśli zależy nam na dotyku dziecka

Jeśli natomiast zależy nam na prawidłowym rozwoju zmysłu dotyku u dziecka, to najlepiej będzie udać się do sklepu po zabawki, które posiadają skomplikowaną budowę. Mogą być one także złożone z kilku różnych materiałów, dzięki czemu będą wyróżniać się różnorodną fakturą. Podawanie wszystkich zakamarków zabawki przyniesie dziecku wiele frajdy, a jednocześnie wspomoże rozwój jego systemu nerwowego.

Zabawki sensoryczne znajdziesz w sklepie senso-rex.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here