Każdy pracujący rodzic marzy o tym, by znaleźć idealną nianię dla swojego dziecka. Na co zwrócić uwagę, przy zatrudnianiu opieki dla naszej pociechy?

Znalezienie dobrej opiekunki do dziecka w Krakowie to nie lada wyzwanie. Przekonali się o tym wszyscy rodzice, którzy mają już za sobą poszukiwanie idealnej niani. By cieszyć się świetną opiekunką do dziecka i udaną współpracą należy poświęcić sporo czasu na poszukiwania i weryfikacje kandydatki-jedno jest jednak pewne — później będziemy naprawdę zadowoleni. Na co zwrócić uwagę, przy rekrutacji niani?

Gdzie znaleźć nianię?

By zacząć poszukiwania idealnej niani nie musimy się ogłaszać, czy dzwonić po znajomych z pytaniem, kogo nam polecają. Wprost przeciwnie — wystarczy wejść na stronę taką jak www.niania.pl i rozpocząć poszukiwania idealnej kandydatki. Na stronie znajdziesz profil każdej kandydatki ze zdjęciem, opisem, rekomendacjami, a także cennikiem i dyspozycyjnością. Te informacje pozwolą Ci na wybranie kilku osób, które mogą być w przyszłości dobrą opiekunką do dziecka. By ostatecznie zdecydować, którą z niań wybrać, warto zorganizować płatny dzień próbny. Zobaczymy wtedy, jak niania poradzi sobie z dzieckiem, a także po rozmowie wywnioskujemy, czy nasza wizja wychowania dziecka pokrywa się z wizją opiekunki. Zarówno weryfikacja niań, jak i dzień próbny pozwalają na podjęcie jak najlepszej decyzji — w końcu niania nie musi mieć tylko kompetencji, ale zwyczajnie powinniśmy ją polubić i z przyjemnością powierzyć jej nasze dziecko. Bez zaufania ani rusz.

Jakie cechy są mile widziane u niani?

Nie da się ukryć — nie każda osoba, będzie dobrą nianią. Do tego zawodu potrzebne są określone cechy i predyspozycje. Z pewnością niania powinna być osobą wyrozumiałą i cierpliwą. Dzieci bywają różne, miewają złe nastroje, jednak to niania musi być tą stroną, która zapanuje nad dzieckiem i jednocześnie nie pozwoli się wytracić z równowagi. Umiejętność słuchania także jest ważna w zawodzie niani. Umożliwia ona zajmowanie się dzieckiem dokładnie tak, jakby tego oczekiwali jego rodzice. Oczywiście niania może i nawet powinna wychodzić z własną inicjatywą, jednak to rodzice mają ostatnie słowo w kwestii wychowania dziecka. Dlatego tak istotne jest znalezienie niani, z którą będziemy dzielić wspólne wartości. Jeśli wizja wychowania dziecka pokrywa się u niani i rodziców, to z góry współpraca będzie udana, bo nie pojawiają się problemy, którym trudno potem zaradzić. Dzieci szybko się nudzą, dlatego kolejną cechą, jakiej szuka się u niani to kreatywność — głównie w wymyślaniu nowych zabaw, czy ciekawych sposobów wspólnego spędzania czasu.

Relacje niani z dzieckiem

Gdy niania przebywa przez większość dnia z dzieckiem, staje się mu bliższą osobą. Musimy mieć to na uwadze i już zawczasu przedyskutować z nianią ważne kwestie dotyczące relacji z dzieckiem. Z pewnością istotny jest sposób, w jaki niania będzie się zwracała do dziecka, a także uzgodnienie, czy niania może przytulić dziecko, czy też nie. Wydaje się, że przy ciepłych i serdecznych relacjach, jak najbardziej powinna być taka możliwość — szczególnie gdy dziecko płacze, bądź się czegoś przestraszyło. Dobrze jednak z góry uzgodnić wiele spraw — tak by dziecko było zadowolone, a niania nie nadużywała swojej pozycji.

Idealna niania w Krakowie? To jak najbardziej możliwe, o ile odpowiednio zaangażujemy się w poszukiwania i zadbamy o to, by jasno sprecyzować swoje wymagania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here