fryzura

Właściwa stylizacja włosów potrafi nie tylko zatuszować nasze mankamenty urody ale również podkreślić jej atuty. Warto jest wiedzieć, że umiejętne cięcie i uczesanie mogą przede wszystkim wizualnie przybliżyć różne typy twarzy do pożądanego owalu. Co oczywiście będzie wpływało na naszą korzyść.

Dopasowanie fryzury do kształtu twarzy

Dopasować fryzurę do naszej twarzy możemy sami. Wystarczy dostosować się do kilku podstawowych porad:

1. Stańmy przed lustrem z mokrymi włosami i zaczeszmy je całkowicie do tyłu, na gładko. Następnie powinniśmy zdecydować którą zaletę twarzy chcemy podkreślić, a którą wadę zatuszować.

2. Ustalmy kształt naszej twarzy. Aby odpowiednio ją ustalić odrysujmy naszą twarz na lustrze na przykład szminką.

Jeśli natomiast nie potrafimy sami na tej podstawie określić swojego rodzaju twarzy to możemy udać. się do makijażystki lub fryzjerki, które nie tylko ją określą, ale również chętnie udzielą nam profesjonalnych porad, między innymi jak uwypuklić atuty czy zakryć mankamenty. Kiedy wiemy już, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy, przychodzi czas na farbowanie. Kolor, podobnie jak umiejętne cięcie włosów, ma właściwości modelujące. Najbardziej trafnie jego odcień i sposób rozłożenie poszczególnych tonów na pasmach określi specjalista. Dzięki poznaniu naszego kształtu twarzy możemy wyeksponować wiele zalet naszej twarzy.

 fryzuraKiedy już ustalimy jaki mamy kształt twarzy będzie to pomocne między innymi do:

– ustalenia optymalnego dla nas zarysu brwi,

– dobrania odpowiedniej fryzury,

– korygowania wyglądu twarzy makijażem.

Jaka fryzura do ciebie pasuje

Kiedy ustaliliśmy już jaki rodzaj twarzy posiadamy, następnym i ostatnim krokiem jest zapoznanie się z poradami, czyli ustalenie jakie fryzury do nas pasują.

Okrągła twarz

  1. Asymetryczne grzywki zaczesane na bok.
  2. Włosy cieniowane na czubku głowy – maksymalna objętość włosów powinna znajdować się na czubku głowy, a minimalna na linii policzków.

Kwadratowa twarz

  1. Fryzury o miękkiej linii, które nachodzą na boki twarzy i lekko ją zakrywają. Jako wyznacznik można przyjąć linię brwi – włosy powinny dochodzić do łuku brwiowego.

Podłużna twarz

  1. Długie grzywki zasłaniające czoło.
  2. Loki – nadadzą fryzurze objętości i zatuszują zaburzone proporcje twarzy.
  3. Włosy półdługie.

Trójkątna twarz

  1. Włosy długie i półdługie.
  2. Loki i inne fryzury o dużej objętości.
  3. Wywinięte końce pasm.

Pamiętajmy, że to jaki posiadamy kształt twarzy ma ogromne znaczenie. Dzięki odpowiedniemu wyborowi będziemy wyglądać i czuć się dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here