Jak wybrać idealny kocyk dla noworodka i niemowlaka

W każdej wyprawce dla noworodka znajdują się przedmioty wręcz niezbędne od pierwszych dni życia nowego członka rodziny. Jednym z takich akcesoriów jest niewątpliwie kocyk, z którego maluch może korzystać przez długi czas.

Jak zatem dobrać kocyk, aby mieć pewność, że produkt jest w pełni dopasowany do potrzeb dziecka? Na ten temat napiszemy nieco więcej poniżej.

Kiedy przydaje się kocyk?

Kocyki uwielbiają niemal wszystkie maluchy. Towarzyszą im one niemal w każdej chwili, od pierwszych momentów życia. Wykorzystuje się je nie tylko do okrycia dziecka w łóżeczku podczas snu. Produkty tego typu przydają się również w wielu innych sytuacjach.

Kocyk często bywa używany jako dodatkowe okrycie dziecka w foteliku lub wózku zamiast grubego śpiworka. Dzięki niemu można łatwiej kontrolować temperaturę i uniknąć przegrzania dziecka, zwłaszcza w wiosenne lub jesienne dni, gdy warunki na zewnątrz często się zmieniają.

W końcu kocyki przydają się jako przytulanka, która uspokaja dziecko i pozwala mu wyciszyć się przed snem.

Jak wybrać kocyk dla niemowlaka?

W sklepach z artykułami dla dzieci takich, jak choćby Wozki-Foteliki.pl, można znaleźć niezmiernie szeroki wybór kocyków. Niekiedy aż trudno się zdecydować, który z nich będzie najpraktyczniejszym rozwiązaniem dla nowego członka rodziny.

Czym się zatem kierować, gdy wybiera się kocyk dla noworodka i niemowlaka?

Wielkość kocyka dla najmłodszych użytkowników

Jednym z podstawowych parametrów do rozważenia podczas wybierania kocyka dla noworodka jest oczywiście wielkość okrycia. Wielu rodziców najpierw decyduje się na mniejszy produkt, aby później wymienić go na większy, gdy maluch nieco podrośnie. Pozwala to optymalnie dobrać rozwiązanie do aktualnych potrzeb.

Inną opcją jest zakup jednego kocyka o standardowych wymiarach 100 x 70 centymetrów. Idealnie sprawdza się jako okrycie do łóżeczka. Bez trudu da się też używać go w wózku lub foteliku, bez konieczności kilkukrotnego składania go, co mogłoby doprowadzić do przegrzania dziecka. Poza tym tej wielkości kocyk służy maluchowi nawet przez kilka lat, stając się najważniejszym towarzyszem wypoczynku.

Jakość i typ materiałów

Równie istotny jest rodzaj materiałów, z których wykonano kocyk. Oczywiście warto stawiać na certyfikowane, bezpieczne tekstylia wysokiej jakości, które utrzymają swoją formę, miękkość i elastyczność nawet po wielu praniach.

W sklepach pojawiają się rozmaite kocyki wykonane z:

  • polaru,
  • tkaniny bambusowej,
  • bawełny,
  • wełny.

Miękkie i przyjemne w dotyku kocyki z polaru (minky) są niezmiernie prosta do utrzymania w czystości, dobrze znoszą pranie, zachowują optymalne parametry przez długie lata. Z materiału poliestrowego tworzy się nawet grube kocyki, sprawdzające się w wózku podczas zimowych spacerów z noworodkiem.

Tkaniny bambusowe, bawełna i wełna to z kolei rozwiązania dla miłośników tkanin naturalnych. Bywają również niezmiernie praktyczne i wygodne, choć zwłaszcza w przypadku wełny należy zachować ostrożność podczas prania i suszenia, aby kocyk się nie odkształcił. Kocyki bambusowe i bawełniane są zazwyczaj znacznie cieńsze. Nadają się zatem jako optymalne okrycie wiosną lub latem.

Wygląd kocyka

W końcu nie zapominajmy również o walorach dekoracyjnych. Kocyk najczęściej ma służyć maluchowi przez długi czas. Warto zatem wybrać produkt przyjemny dla oka, dopasowany do pozostałych elementów wyposażenia (np. wózka lub łóżeczka). Niech spełnia swoją funkcję i staje się prawdziwą ozdobą.

Na rynku można znaleźć kocyki w niemal wszystkich odcieniach tęczy, z rozmaitymi motywami dekoracyjnymi. Łatwo zatem znaleźć model dla każdego dziecka.

Kocyk dla noworodka – stały, praktyczny punkt wyprawki

Praktyczny kocyk dla noworodka pozwala ochronić go przed chłodem. Otula, zapewnia przyjemne ciepło i sprawia, że maluch czuje się bezpiecznie, dzięki czemu łatwiej zasypia. Zwyczajny kocyk staje się zatem niezbędnym akcesoriów, bez którego nie może się obyć żadna wyprawka dla nowego członka rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here