Jak wybrać dobry lunchbox do pracy, szkoły i na wyjazd?

Lunchbox to praktyczny pojemnik służący do przechowywania i przenoszenia żywności. Ogromny ich wybór oraz zróżnicowana funkcjonalność sprawiają jednak, że często nie wiemy, jaki lunchbox najlepiej sprawdzi się do naszych potrzeb. W tym artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pojemnika na żywność, aby móc wygodnie korzystać z niego w pracy, szkole oraz podczas dłuższych wyjazdów.

Lunchbox obiadowy, na zupę, a może do przechowywania owoców?

W sklepach znajdziemy różne rodzaje praktycznych pojemników na żywność. Wśród nich znajdują się lunchboxy z praktycznymi przegródkami i kilkoma komorami, które idealnie sprawdzą się do przechowywania kompletnego obiadu. W jednej przegródce osobno możemy bowiem umieścić surówkę, w innej ziemniaki, a w jeszcze innej mięso lub rybę. Taka konstrukcja pojemnika zapobiega mieszaniu się ze sobą poszczególnych składników obiadu oraz pozwala zjeść posiłek w pracy lub na wyjeździe tak, jak podany na talerzu w domowym zaciszu.

Inną, wartą uwagi propozycją są specjalne lunchboxy przeznaczone do przechowywania owoców. Przekąski takie, jak banany, awokado czy truskawki bardzo łatwo zgnieść w czasie przenoszenia, przed czym doskonale ochroni je praktyczne, dostosowane do przechowywania owoców pudełko.

Miłośnicy domowych zup powinni z kolei zainteresować się lunchboxami przeznaczonymi do dań płynnych. Zwykle mają one formę wysokiego kubka lub okrągłej miski, co pozwala na wygodne przechowywanie w ich wnętrzu zup oraz innych płynnych dań. Szczelna pokrywka zapobiega przypadkowemu rozlaniu zawartości podczas przenoszenia pojemnika oraz sprawia, że taki lunchbox idealnie nadaje się do zabierania zarówno do pracy, jak i na wyjazdy.

Lunchbox do dań podawanych na zimno i ciepło

Wybierając lunchbox, w których będziemy przechowywali obiad, warto zwrócić także uwagę na możliwość jego podgrzania wraz z zawartością w mikrofali. Dobrym wyborem będą także lunchboxy w postaci termosa, w których posiłek znacznie dłużej pozostanie ciepły. Taki pojemnik na żywność warto wybrać zwłaszcza na wyjazd, podczas którego wiemy, że nie będziemy mieli dostępu do mikrofalówki w celu podgrzania obiadu.

Wartą uwagi propozycją dla miłośników ciepłych, domowych posiłków jest także praktyczny i funkcjonalny lunchbox podgrzewany. Jego specjalna konstrukcja pozwala na podłączenie pojemnika do prądu oraz szybkie podgrzanie zawartości. Dzięki temu będziemy mogli bez konieczności korzystania z mikrofalówki zjeść ciepły i smaczny posiłek.

Pojemne lunchboxy kilkupoziomowe

Ciekawą propozycją, którą docenią zwłaszcza osoby praktyczne, są lunchboxy kilkupoziomowe. Ich specjalna, zwykle wąska i wysoka konstrukcja pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w torbie podróżnej oraz zmieścić w ich wnętrzu nawet kilku daniowy obiad.

Zaletą lunchboxów składających się z kilku, umieszczonych jedna na drugiej komór, jest także większa objętość poszczególnych poziomów, dzięki czemu mieści się w nich większa ilość poszczególnych produktów żywnościowych. Lunchbox kilkupoziomowy to doskonała alternatywa dla bardziej obszernych pojemników na żywność złożonych z komór rozmieszczonych na jednym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here