Wanna to fantastyczny plac zabaw dla małego dziecka. Choć nie wszystkie dzieci lubią codzienne kąpiele, to zdecydowana większość z nich uwielbia harce w wodzie.

W celu uatrakcyjnienia kąpieli możesz kupić swojemu dziecku jedną z wielu zabawek, które sprawdzą się w wodzie. Wybierając taką zabawkę do kąpieli, powinnaś uwzględnić przede wszystkim wiek swojego dziecka oraz ocenić poziom jego aktualnych zdolności manualnych, rozumiejąc, że nie każda zabawka nadaje się dla każdego dziecka.

Zabawki do kąpieli dla najmłodszych dzieci

Roczne dziecko nie posiada jeszcze w pełni rozwiniętych zdolności manualnych, nie ma zatem sensu kupować mu drogich, złożonych zabawek składających się z wielu ruchomych elementów. W przypadku najmłodszych dzieci najlepszym wyborem będą gumowe kaczuszki lub inne pływające po powierzchni wody, stosunkowo miękkie i lekkie zabawki, które dziecko może brać w rączki, gryź je i ściskać. Dobrym przykładem zabawki do kąpieli dla małego dziecka może być napełniona powietrzem, gumowa piłeczka lub dmuchana książeczka, której niestraszna będzie kąpiel w wodzie. W przypadku piłeczek musisz jednak liczyć się z tym, że cała Twoja łazienka szybko zostanie zachlapana wodą.  

Kąpielowe zabawki dla dzieci w wieku 2-3 lat

Starsze dzieci mają już większą kontrolę nad swoimi dłońmi, z powodzeniem możesz zatem sprezentować im bardziej złożoną zabawkę do kąpieli w wannie. Taką zabawką może być nakręcana żabka lub rybka, która będzie pływała pod powierzchnią lub na powierzchni wody. Przykładem zabawki wodnej dla 2-3-latka może być również plastikowa łódka, a nawet wiaderko i foremki, do których dziecko będzie nabierało wodę, a następnie będzie ją wylewało. Taka prosta zabawa potrafi zająć dziecko na długi czas, podczas którego Ty będziesz mogła zadbać o jego prawidłową higienę.  

Zabawki do wanny dla starszych, kilkuletnich dzieci

Szukając zabawki do kąpieli dla starszego dziecko, wybierz taki jej rodzaj, który przykuje uwagę dziecka i zachęci je do dłuższego pobytu w wannie. Znakomitym przykładem takiej zabawki może być wędka z kolorowymi rybkami, które unoszą się pod powierzchnią wody. Wędka może być wyposażona w plastikowy haczyk lub w magnes, za pomocą którego dziecko chwyta po kolei wszystkie rybki, które pływają w wannie. Innym przykładem atrakcyjnej wizualnie i zajmującej zabawki do kąpieli dla starszego dziecka, mogą być specjalne farbki do malowania po ciele. Takimi farbkami dziecko może malować swoje ciało, a nawet włosy. Farbki szybko się zmywają, dzięki czemu po zakończonej kąpieli nie ma po nich najmniejszego śladu.

Szukając atrakcyjnych zabawek do wanny, postaw na zabawki kreatywne, które angażuj dziecko, pomagając w ćwiczeniu jego koordynacji ruchowej i zdolności manualnych. Wybierając takie zabawki, zwróć uwagę na sposób ich wykonania i rodzaj materiału, z jakiego zostały zrobione. Jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność, że kupujesz zabawkę, która sprawdzi się podczas zabaw w wodzie, zainwestuj w markowy produkt, którego producent zaznacza, że jest to zabawka do wody lub do kąpieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here