Jak rozwiązać problem z siwymi włosami?

0
2417

Siwe włosy to efekt starzenia się naszego organizmu. Nie tylko pojawiają się one u kobiet, ale także u mężczyzn. Oczywiście siwienie stanowi naturalny proces i każdy z nas wcześniej czy później będzie musiał zmierzyć się z tym problemem. Jak rozwiązać zatem problem z siwymi włosami? Czy można opóźnić ten proces za pomocą właściwej diety oraz redukcji stresu? O tym wszystkim piszemy w niniejszym artykule. Gotowi do lektury!

Siwe włosy – skąd się biorą? 

Nasz naturalny kolor włosów jest rezultatem pracy melanocytów, które stanowią komórki odpowiedzialne za wytwarzanie melaniny (substancji koloryzującej). Kolor włosów powstaje poprzez osadzanie się cząsteczek tego barwnika na ich włóknach. Melatonina ma dwie odmiany, a więc feomelanina i eumelanina. Pierwsza z nim nadaje włosom czerwone i żółte odcieniem, a druga czarne i brązowe. To właśnie niewłaściwa praca melanocytów odpowiada za pojawianie się siwych włosów ze względu na brak odpowiedniej porcji barwników.  

Przyczyny siwienia włosów    

Siwienie włosów uzależnione jest od genów. U niektórych osób może rozpocząć się około 30-40 roku życia. Ten proces zachodzący około 20 roku życia nazywamy przedwczesnym siwieniem. Odpowiedzialne są za niego choroby oraz silny stres. Wśród przyczyn można także dodać niedobór miedzi oraz witaminy B5.   

Jak możemy pozbyć się siwych włosów?  

Istnieje na to kilka sposób. Po pierwsze możemy zainwestować w koloryzację. Decydują się na nią zazwyczaj brunetki, gdyż siwizna jest u nich bardziej widoczna. Trzeba do niej użyć farb, gdyż wnikają do wnętrza włosa i zapewniają dłuższy efekt. Koloryzację warto przeprowadzić u fryzjera, w szczególności w sytuacji posiadania dużej ilości siwych włosów. Szybka gotówka może pomóc w opłaceniu takiej wizyty, jeśli nie mamy wystarczających oszczędności. Szybka gotówka często może być spłacana w ratach, dzięki czemu nie obciąży naszego budżetu – >> więcej informacji <<. Szybka gotówka nie jest jedynym wyjściem. Innym rozwiązaniem jest odsiwianie polegające na zastosowaniu prekursorów melaniny. Preparaty z tą substancją wnikają do wnętrza włosa i prowadzą do zaistnienia reakcji z tlenem. W ten sposób dochodzi do utlenienia prekursora i wytworzenia pigmentów, które powoli prowadzą do odzyskania barwy włosów. Można także stosować płukankę herbaciano-ziołową lub z orzecha włoskiego.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here