Jak przygotować się do sesji poprawkowej

Niezaprzeczalnie można zaliczyć słowo ,,sesja’’ do tych, które dla osób studiujących mają najgorszy wydźwięk. Legendarna sesja jest czasem, podczas którego czekają nas trudne egzaminy, decydujące o tym czy udało nam się zaliczyć semestr/rok, czy może jednak nie mieliśmy wystarczająco dobrych umiejętności, szczęścia. Nawał nauki może być naprawdę przytłaczający, szczególnie dla osób, które nie robiły tego z pełną systematycznością. Kiedy już przychodzi do zarwanych nocy, zdecydowanie tego żałują. Jedną z największych zalet studiowania jest fakt istnienia czegoś takiego jak sesja poprawkowa. To ona ratuje wielu studentów przed zawaleniem roku. Jest nadzieją dla każdej osoby, której podwinęła się noga, jednak również wiąże się z ogromnym stresem. Co powinieneś zrobić, gdy czeka Cię sesja poprawkowa? Jak odpowiednio można się do niej przygotować?

Dobry plan to podstawa

Jeśli chcesz przygotować się do sesji poprawkowej, powinieneś przede wszystkim opracować dobry plan. Bez niego ani rusz! Każda część nauki powinna być naprawdę dobrze przemyślana. Jest to istotne nie tylko podczas sesji, ale na każdym Twoim etapie edukacyjnym, jednak gdy masz do czynienia z sesją poprawkową jest to niemalże konieczny zabieg. Pierwszym etapem powinno być przede wszystkim powierzchowne zapoznanie się z materiałami, które powinieneś przyswoić. Przeczytaj je tak, aby coś zostało Ci w głowie, jednak nie musisz zagłębiać się w szczegóły. Dopiero przy późniejszych etapach będzie to istotne. Pamiętaj, aby nie uczyć się na pamięć, czytanie ze zrozumieniem to podstawa efektywnej nauki. Pod żadnym pozorem nie odkładaj nauki na później, im szybciej to zrobisz, tym lepiej!

Pamiętaj o materiałach

Jedną z najbardziej istotnych kwestii, o których powinieneś pamiętać podczas przygotowań do sesji poprawkowej jest przygotowanie odpowiednich materiałów. Pierwszym punktem jest zebranie wszelkich notatek, które udało Ci się spisać. Jeśli jednak nie robiłeś ich zbyt systematycznie dobrym pomysłem jest poproszenie o pomoc kolegów z roku. Wymienianie się notatkami również jest fantastycznym pomysłem, dzięki temu można uzupełnić swoją wiedzę o cenne informacje. Zainwestuj w podręczniki akademickie z danego przedmiotu, to z nich uzyskasz podstawową wiedzę, która niezbędna będzie do zdania egzaminu poprawkowego. Nie zapominaj również o lekturach, które powinieneś przeczytać na zajęcia. Z pewnością znajdziesz je, jeśli odwiedzisz bibliotekę wydziałową.

Dbanie o siebie jest podstawą

Jeśli nie zadbasz o siebie możesz być pewny, że nauka nie pójdzie Ci najlepiej. Podczas trwania sesji wielu studentów ma podejście, aby zarywać nocki, jednak jest to naprawdę ogromnym błędem. Sen jest jedną z najbardziej istotnych kwestii, jeśli naprawdę chcemy aby nauka weszła nam do głów. Równie istotną kwestią jest dotlenianie się, powinieneś wietrzyć pokój oraz regularnie zażywać spacerów. Pod żadnym pozorem nie możesz również zapomnieć o odpowiednim odżywianiu się oraz spożywaniu witamin. Pamiętaj, że czasem lepiej odpuścić sobie godzinę nauki niż się męczyć, bo w takiej sytuacji i tak niczego z niej nie wyniesiesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here