Irokez męski

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na zmianę dotychczasowego wyglądu, a nawet samopoczucia, jest zmiana fryzury. Najważniejsze, by strzyżenie było umiejętnie wykonane, wówczas ułożenie i stylizacja fryzury nie będzie sprawiać Ci problemów. A druga ważna kwestia, musi pasować do Twojego owalu twarzy. Irokez uważany jest za awangardową fryzurę, która kojarzona jest zwłaszcza z punkiem i rockiem.

Irokez

Irokez jest fryzurą, która powstała i została rozpowszechniona w brytyjskiej kulturze punkowej w latach 80. XX wieku. Jest to rodzaj fryzury. Włosy zaczesywane są do góry, tworząc wąski pasek, biegnący od czoła aż do karku. Mogą być farbowane jak również rozjaśniane. Po bokach głowy włosy najczęściej bardzo krótko przystrzyżone bądź wygolone, rzadziej dłuższe – przylegająco zaczesane do skóry głowy. Irokez to jedna z awangardowych fryzur, którą kojarzy się zwłaszcza z punkiem i rockiem.

Jak wygląda irokez

Boki króciutkie zaś góra i tył dłuższy, który pozwala na ułożenie owego irokeza czyli mocno uniesione pasma na samym czubku. Wymaga użycia kosmetyków do stylizacji – żelu lub pianki. Dodatkową opcją jest wiązanie włosów z tyłu na tak zwanego samuraja. Musimy również wiedzieć, że obecnie większość fryzur męskich są w stylu irokeza. Nie zależnie od tego czy górę zostawiamy dłuższą czy krótszą. Irokez może również różnić się grubością, może być cienki a także gruby. Wszystko zależy od naszego wyboru.

Propozycje na irokeza

Irokez męskiirokez na krótkich włosach – mocno przystrzyżone boki i rozjaśniony kolor irokeza.

Irokez na półdługich włosach – boki mocno przystrzyżone, środkowe włosy zebrane w kilka niewielkich kucyków.

Irokez w wersji eleganckiej – włosy wysoko upięte i mocno przygładzone boki

Wersje irokeza

W latach 70. i 80. powstało wiele wersji irokeza:

  • Liberty spikes, charakteryzował się kilkoma pasmami włosów oddzielnie uformowanymi w ostry szpic
  • Deathhawk wyróżniał się bardzo mocnym tapirowaniem środkowego pasma włosów
  • Frohawk to afro-amerykańska wersja irokeza
  • Irokezy z dredów – popularne pod koniec lat 80.
  • Lazy hawk nie tworzyły szpiców, lecz luźno opadały na twarz
  • Fauxhawk to współczesna wersja irokeza, która nie wymaga golenia boków. Wystarczy je gładko i starannie zaczesać.

Pamiętajmy, że irokez jest bardzo odważną fryzurą, warto jest więc się zastanowić czy jesteśmy na taką fryzurę gotowi. Panowie muszą wziąć pod uwagę, że ta fryzura będzie im towarzyszyła w życiu codziennym, między innymi w pracy czy w szkole. Jedno jest pewne- dzięki niej panowie będą bardziej zauważalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here