groźne objawy w ciąży
fot. pexels.com

Będąc w ciąży niejednokrotnie zastanawiasz się, czy wszystko prawidłowo się układa. To normalne, że stresujesz się tym, czy twoje maleństwo prawidłowo się rozwija, a także czy i ty dobrze na wszystko reagujesz. Jakie są niepokojące objawy ciąży?

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/niepokojace-objawy-w-ciazy/

Objawy w ciąży

W ciąży wiele sygnałów może cię martwić, a także niepokoić. Jednymi z nich są bóle brzucha, kręgosłupa, a także piersi. Dodatkowo mogą pojawić się plamienia, które przypominają ci te miesiączkowe. Te sygnały są normalne i świadczą o prawidłowym przebiegu ciąży, nie musisz się martwić.

To samo dotyczy mdłości, senności, rozdrażnienia oraz zmęczenia. Dodatkowo, jeśli masz apetyt lub go nie masz, to również normalne, nie musisz się tym przejmować. Uważaj na stres, zwłaszcza, że nie jest on przyjacielem ciężarnych kobiet!

Nieprawidłowo przebiegająca ciąża

Objawy, które powinny cię martwić to z pewnością silne bóle brzucha, długotrwałe krwawienie, a także bardzo złe samopoczucie. Wówczas koniecznie skonsultuj się z lekarzem specjalistą, który przebada cię i wyśle na odpowiednie dalsze badania do innych specjalistów.

Jeśli z kolei zaobserwowałaś u siebie skurcze, które pojawiają się co najmniej 6 razy na godzinę, a jesteś w okolicach 37 tygodnia ciąży koniecznie udaj się do specjalisty! To może oznaczać przedwczesny poród.

W trakcie ciąży masz systematycznie robione badania, które powinny zawsze określać stan twojego dziecka, a także stan twojej kondycji w ciąży. Po to tak często chodzisz na pobranie krwi, badania USG, a także sprawdzane masz TSH. Z badań krwi lekarze są bardzo często w stanie odczytać wszystkie niepokojące objawy, takie jak cukrzyca ciążowa, czy inne schorzenia. Dodatkowo wizyty u ginekologa powinny cię zawsze uspokajać, gdyż jeśli tylko zauważy coś niepokojącego od razu ci o tym zasygnalizuje. Ciąża to poważna sprawa, jesteś odpowiedzialna zarówno za siebie jak i za swoje maleństwo, zatem zdrowo się odżywiaj, nie stresuj, a także przebywaj na świeżym powietrzu.

Przeczytaj też: http://www.petitbaby.pl/odziez-dla-dzieci-marki-mayoral/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here