Łysienie androgenowe

Nie zaleca się malowania włosów przy jakimkolwiek rodzaju łysienia. W leczeniu łysienia androgenowego u kobiet, bardzo ważna jest wczesna diagnoza i jak najszybsze rozpoczęcie leczenia – liczy się każdy włos. Każde farbowanie wpływa negatywnie na jakość włosów, ale dzięki dostępnemu szerokiemu wachlarzowi specyfików, zakładów fryzjerskich i naszej wiedzy, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować negatywne efekty procesu farbowania, a nawet wzmocnić włosy odpowiednio dobraną pielęgnacją. Jednak problem pojawia się przy łysieniu androgenowym kiedy osłabimy swoje włosy jeszcze bardziej niż już są.

Łysienie androgenoweŁysienie androgenowe

Łysienie jest to przejściowe lub trwałe wypadanie włosów na ograniczonej powierzchni lub obejmującej cała owłosioną skórę głowy. Najpierw pojawiają się zakola, później wybrakowane koło na czubku głowy, a następnie te ubytki pogłębiają się i ostatecznie łączą, tworząc łysinę. Androgeny spełniają ważne funkcje u kobiet i mężczyzn, na przykład regulują popęd płciowy oraz wzrost włosów. Na wystąpienie tej dolegliwości wpływ mają zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Łysienie androgenowe (AGA) jest długotrwałym, chronicznym procesem postępującym przez wiele lat i powodującym stopniową degradację mieszka włosowego. Leczenie łysienia androgenowego we wczesnym stadium polega na wzmacnianiu mieszków włosowych i opóźnianiu wypadania włosów. Bardzo pomagają w tych czynnościach preparaty na porost włosów, takie jak ziołowy szampon, odżywka i serum z serii Bioxsine Dermagen. Takie kompleksowe działanie pomaga dokładnie oczyszczać mieszki włosowe i stymulować wytwarzanie włókna włosowego przez cebulkę.

Wpływ farbowania na włosy

Istnieje zależność między farbowaniem a wypadaniem włosów, jednak ich utrata w takim przypadku nie jest trwała. Chemikalia zawarte w farbach mogą powodować łamanie włosów. Choć przyczyny łysienia są różne, chemikalia zawarte w farbach mogą bardzo negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. Nie powinniśmy decydować się na farbowanie włosów, żeby ich jeszcze bardziej nie osłabić. Pamiętajmy, że tak naprawdę każdy rodzaj farby ma zły wpływ na nasze włosy. A w przypadku łysienia androgenowego kiedy nasze włosy są słabe, zniszczone a dodatkowo skłonne do wypadania, powinniśmy wystrzegać się jakiejkolwiek koloryzacji. Każde farbowanie powoduje zwiększoną utratę kosmków tego dnia. Farbować włosy powinniśmy tylko wtedy kiedy jest konieczność , a nie kiedy mamy na to chęć. Warto jest więc zastanowić się nad decyzją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here