Farbowanie włosów lakierowanych

Włosy powinno malować się na brudnych włosach. Wyjątkiem jest sytuacja, w której włosy są mocno zabrudzone lub obciążone środkami do stylizacji typu lakier, żel lub pianka. Jeśli nie da się ich przeczesać palcami na sucho, powinny zostać umyte. Wiele kobiet farbuje włosy, a te szybko tracą blask, matowieją. Lakier do włosów farbowanych ma odżywiać kolor. Jednak tylko po koloryzacji jest on bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeśli lakier do włosów znajduje się na włosach przed koloryzacją to koniecznie powinniśmy umyć wcześniej głowę. Dzieje się tak dlatego, ponieważ spryskane nim włosy posiadają tak zwaną osłonę. Dodatkowo włosy są sztywne. Pigment znajdujący się w farbie do włosów nałożony na lakier nie będzie mógł przebić się przez osłonę, którą ten tworzy. Skutkiem tego jest nie równomiernie rozłożona farba, co daje nam nie oczekiwany efekt, na przykład plamy kolorystyczne. Pamiętajmy jednak, że zależy to przede wszystkim od rodzaju lakieru i jego mocy.

Lakier do włosów

Farbowanie włosów lakierowanychLakier do włosów to jeden z podstawowych kosmetyków przeznaczonych do codziennej stylizacji. Lakiery do włosów to nic innego jak roztwory polimerów w rozpuszczalniku, którym zazwyczaj jest alkohol etylowy. Po rozpyleniu na włosach alkohol odparowuje, a cząsteczki polimerów łączą się ze sobą, tworząc powłokę, która usztywnia powierzchnię fryzury. Lakier przede wszystkim powinien być trwały i szczególnie odporny na wilgoć. Zbyt częste używanie tego kosmetyku może wysuszyć nasze włosy, co wpływa na łamliwość włosów. Lakier do włosów:

  • może sklepić włosy
  • może pozostawić biały osad na włosach, ubraniu i meblach
  • może mieć duszący zapach i pozostawić niesmak w ustach

Farbowanie włosów a pielęgnacja włosów

Kosmetyki do stylizacji włosów są trwałe i odporne na wilgoć, można je łatwo usunąć, np. przez wyszczotkowanie włosów. Wiele z nich posiada działanie ochronne. Lakier do włosów jak każdy produkt posiada swoje wady i zalety. Pielęgnacja włosów farbowanych obejmuje:

  • odżywki i szampony do włosów farbowanych
  • odżywki chroniące kolor i maseczki o właściwościach nawilżających i regenerujących
  • stosowanie nabłyszczaczów do włosów, kiedy włosy zaczynają blednąć.

Jeśli chodzi o farbowanie włosów lakierowanych to powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim moc. Ważne jest czy tworzy nam on tak zwany hełm ochronny. Dodatkowo przed koloryzacją powinniśmy sprawdzić czy nasz lakier da się usunąć na przykład za pomocą szczotki. Jeśli jego moc jest duża i jedynym sposobem na jego usuniecie jest umycie włosów to koniecznie powinniśmy to zrobić. Da nam to gwarancję, że nałożona farba do włosów zapewni nam efekt koloryzacji jakiego oczekujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here