Farbowanie włosów henną do brwi

Henna kosmetyczna to naturalna substancja barwiąca stosowana do zabarwiania włosków brwi oraz rzęs. Obecnie możemy zaopatrzyć się także w hennę do włosów. Jednak czy możemy pomalować włosy henna do brwi? Wygodnym rozwiązaniem, jest wybór kosmetyków na bazie henny, które farbują brwi i rzęsy i pozwalają cieszyć się efektem przez kilka tygodni, dodatkowo działając pielęgnująco, odżywiająco i wzmacniająco na cebulki włosów. Naturalna henna do brwi i rzęs nie zawiera substancji chemicznych osłabiających brwi i rzęsy i podrażniających skórę takich jak nadtlenek wodoru czy amoniak. Taka koloryzacja jest wiec możliwa. Będziemy po prostu potrzebować w zależności od długości włosów, więcej tego preparatu.

Henna

Henna jest naturalnym barwnikiem roślinnym, pozyskiwanym ze sproszkowanej łodygi orientalnej rośliny o nazwie lawsonia bezbronna. Henna nie tylko koloryzuje, poprawia ona również funkcjonowanie gruczołów łojotokowych na skórze głowy, pomaga zwalczyć łupież, oraz chroni włosy przed działaniem promieniowania UV. Dobrze pokrywa siwe włosy, przeciwdziała również ich wypadaniu. Henna nie niszczy włosów, dlatego nie ma niebezpieczeństwa uszkodzeń i nie zaszkodzi im nawet długotrwałe stosowanie. Henna sprawia, że włosy są błyszczące, silne i jedwabiste, działa też korzystnie na skórę głowy. Henna jest bogata w wapń, magnez, potas i liczne mikropierwiastki (cynk, żelazo, miedź, mangan). W jej składzie znajdują się również liczne enzymy, błonnik, witaminy A, D, B oraz kwasy oleinowy i linolowy.

Henna do brwi i rzęs- na włosy

Farbowanie włosów henną do brwiOczywiście koloryzacja henna do brwi i rzęs jest możliwa także na włosach. Pamiętajmy jednak, że w zależności od długości włosów, będziemy potrzebować jej bardzo dużo. Nie opłacalne jest więc farbowanie włosów taka henną. Bardziej opłaca się nam farbowanie ich specjalnym jej rodzajem do włosów. Oczywiście możemy zrobić sobie nią pasemka. Przy zakupie koniecznie powinniśmy sprawdzić czy henna, którą chcemy kupić nie posiada w swoim składzie chemicznych dodatków. Włosy pofarbowane henną do brwi i rzęs nie wymagają żadnej dodatkowej pielęgnacji. Pamiętajmy również , że henna to koloryzacja ton w ton bez radykalnej zmiany koloru. Oznacza to zmianę koloru tylko o 2-4 tony. Efekt zmywa się stopniowo i przy kolejnym myciu kolor staje się delikatnie jaśniejszy. Na kilka dni przed planowaną koloryzacją henną należy się powstrzymać przed olejowaniem włosów. Naturalne farby dają włosom piękny kolor, zdrowy wygląd, jednocześnie poprawiając ich kondycję oraz zwiększając ich objętość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here