Farba do pasemek

Jeśli nie jesteś gotowa na radykalną przemianę, ale równocześnie brakuje Ci urozmaicenia, warto pomyśleć o pasemkach. Pasemka to cienkie pasma włosów, które odróżniają się od ich podstawowego koloru, nadając fryzurze nowego wyglądu. Pasemka mogą być w zależności od upodobań właścicielki, fryzury i gęstości włosów cieńsze lub grubsze.

Typy pasemek

W zależności od sposobu farbowania wyróżniamy następujące pasemka:

  • Klasyczne – oddzielne pasemka są rozświetlane równomiernie, przy czym zostaje wyrównana różnica pomiędzy nimi i naturalnymi pasemkami, dzięki czemu otrzymany kolor wygląda bardziej naturalnie.
  • Strefowe -rozświetlane są tylko górne pasemka, które stwarzają kontrast z resztą nieufarbowanych włosów.
  • Odwrotne – pasemek nie rozświetla się, a farbowane są na ciemne kolory; najbardziej odpowiadają kobietom, które mają jasne włosy, ale chcą stopniowo zmienić kolor włosów na ciemniejszy.

Farba do pasemekRodzaje pasemek

Rodzaje pasemek dzielimy ze względu na te do włosów jasnym i ciemnych.

Rodzaje pasemek na jasnych włosach

  • Magic mesh -Pasemka są farbowane na orzechowe, miodowe, zbożowe odcienie i jednocześnie odżywiane są na rachunek aktywnych substancji, które wchodzą w skład farb.
  • „Sól i pieprz”- pasemka są tonowane na kolor popielaty.

Rodzaje pasemek na ciemnych włosach

  • Amerykańskie- w jakości rozjaśniacza wykorzystywane są 2 – 4 tony farby, najbardziej przybliżone do początkowego koloru.
  • Kalifornijskie – fryzjer nanosi farbę 4 – 6 odcieni, więc kolor wygląda bardzo naturalnie i nie potrzebuje powtórnego farbowania
  • Weneckie- farba 4 – 5 tonów nanoszona jest szerokim pędzlem na pasemka o odstępach 3 – 4 cm od korzeni.
  • Ombre – w strefie przykorzeniowej włosy są farbowane na kolor maksymalnie przybliżony do naturalnego: poniżej korzeni nanoszona jest jaśniejsza farba.

Idealna farba do pasemek

L’Oreal Paris, Perfect Blonde Creme (Farba do pasemek)- wyjątkowa formuła gwarantuje efekt świetlistych, idealnie wkomponowanych w kolor Twoich włosów pasemek.

Palette DELUXE farba do włosów rozjaśniacz super pasemka- z pielęgnującymi olejkami i intensywnymi pigmentami koloru, dzięki której kolory są trwałe, głębokie i świetliste.

Joanna, Super Blond, Rozjaśniacz do pasemek i balejażu- rozjaśniacz zapewnia efekt fantazyjnego balejażu i świetlistych pasemek, rozjaśnionych nawet o 6 tonów.

L’Oreal Paris Glam Lights Preference- to krem rozjaśniający ze szczoteczką , który umożliwia wykonanie pasemek w warunkach domowych, dając efekt wykonania w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here