Stołówki w szkołach przed laty były czymś normalnym. Teraz są spotykane coraz rzadziej, ponieważ zamiast nich częściej pojawiają się usługi cateringowe. Co powoduje, że szkoły wolą catering od stołówek?

Wiele dzieci spożywa obiady także w szkole – to dodatkowy posiłek, który dodaje energii w ciągu dnia. Aby uczeń mógł jeść obiady w szkole, rodzice muszą je wykupić. W przypadku dzieci z biedniejszych rodzin często obiady dofinansowuje samorząd.

Ceny obiadów w szkołach wahają się zwykle od około 4,50 do nawet 11 złotych na jeden dzień. Niestety, utrzymanie tak niskich cen nie zawsze jest możliwe przy przygotowywaniu posiłków przez szkolną stołówkę.

Koszty utrzymania stołówek zbyt wysokie

Wysokie koszty prowadzenia stołówek są zatem główną przyczyną, dla której są one obecnie coraz rzadziej spotykane. Nadal możemy wprawdzie zobaczyć je w dużych zespołach szkół, gdzie ze stołówek korzysta wielu uczniów, ale w tym mniejszych są one coraz częściej zamykane.

Zatem jeśli szkoła chciałaby dalej serwować obiady przygotowywane przez stołówki, ceny musiałyby pójść w górę. To z kolei spotkałoby się z niezadowoleniem rodziców, którzy nie chcieliby płacić tak dużo za obiady dla dzieci.

Catering to nie gorszy obiad

Fakt, że obiady w szkołach dowożą tak często firmy cateringowe, nie oznacza jednak wcale, że są one gorsze od tych szykowanych przez kucharzy w stołówkach. Wprost przeciwnie! Aktualnie, jeśli chodzi o obiady dla szkół w Warszawie, jak również w wielu innych dużych miastach mamy wiele firm zajmujących się przygotowywaniem i dostarczaniem naprawdę dobrych posiłków. Są zróżnicowane, kolorowe, smaczne, a przy tym nie są wcale takie drogie, jak mogłoby się wydawać.

Zatem fakt, że szkoła decyduje się na catering, wcale nie oznacza, że serwowane obiady od teraz będą gorszej jakości. Jeśli placówka zdecyduje się na firmę cateringową z doświadczeniem, która ma dobre opinie i przygotowuje posiłki spełniające wszystkie normy, może być to zmiana na plus, która będzie korzystna dla każdej strony – samorządu, szkoły, rodziców, a także uczniów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here