Pokój dziecka to magiczne miejsce i jako takie powinno być bajeczne, kolorowe i niepowtarzalne. Co warte podkreślenia – jego aranżacja wcale nie musi być bardzo kosztowna. Tak naprawdę wystarczą ciekawe i oryginalne dekoracje do pokoju dziecięcego, aby zamienić to pomieszczenie w niebagatelne i przyjazne maluchowi wnętrze.

Naklejki

Prostym, bezpiecznym i stosunkowo niedrogim sposobem na udekorowanie pokoju dziecięcego jest umieszczenie w nim specjalnych naklejek. Dzięki zastosowaniu papieru samoprzylepnego naklejki te są łatwe do naklejenia i odklejenia, co sprawia, iż – w przypadku zmiany gustu malucha – szybko i bezproblemowo można zmienić całą aranżację pokoju. Wzory i rodzaje dostępnych naklejek są tak różnorodne, iż nie powinno być żadnego problemu z wybraniem tych najbardziej odpowiednich.

Literki i cyferki

Ciekawą alternatywą dla naklejek umieszczanych na ścianach mogą być kolorowe i ręcznie zdobione literki lub cyferki wykonane z drewna, które nadadzą dziecięcemu pokojowi wyjątkowy i indywidualny charakter. Ozdoby tego typu można umieścić w dowolnym miejscu pokoju – na przykład nad łóżkiem bądź biurkiem. Oryginalnym pomysłem na udekorowanie pokoju dziecka jest ułożenie z literek ciekawej sentencji, fragmentu wierszyka lub imienia pociechy.

Farba tablicowa

Mówiąc o dekoracjach do pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę na farbę tablicową, która pozwoli stworzyć oryginalne i indywidualne wnętrze. Farba tablicowa jest podobna do tablicy kredowej – można po niej pisać i zmazywać to, co zostało tam umieszczone. Ten nowoczesny rodzaj farby jest dostępny w wielu kolorach, co pozwala tworzyć różnorodne dekoracje do pokoju dziecięcego.

Dekoracje okienne

Tworząc aranżację pokoju malucha nie wolno zapominać o dekoracjach okiennych – na przykład firankach bądź zasłonkach. Ten typ dekoracji powinien nie tylko harmonijnie komponować się z resztą pomieszczenia, ale także charakteryzować się praktycznością i funkcjonalnością. Dlatego też firanki i zasłonki w pokoju dziecięcym powinny osłaniać przed promieniami słonecznymi. Dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po dekoracje okienne ozdobione postaciami z ulubionych bajek.

Pozostałe dekoracje do pokoju dziecięcego to oświetlenie (na przykład oryginalne i ozdobne lampki), dywan (charakteryzujący się ciekawymi motywami) oraz wszelkiego rodzaju gadżety, które sprawiają, iż pokój dziecięcy staje się miejscem magicznym. Umieszczenie w pokoju malucha różnorodnych dekoracji na pewno sprawi mu wiele radości i spowoduje, iż będzie chciał spędzać w swoim królestwie dużą ilość czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here