Atopowe zapalenie skóry to choroba, która bardzo często występuje u małych dzieci. Może się pojawić nawet u kilkumiesięcznego niemowlaka. Najczęściej przemija w ciągu paru pierwszych lat życia dziecka, ale niestety nie zawsze tak się dzieje.

Z jaką chorobą zakaźną może się wiązać wysypka u dziecka?

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą, która bardzo niepokoi rodziców dziecka, ponieważ najczęściej jest pierwszą tak poważną dolegliwością. Wiąże się przede wszystkim z koniecznością zastosowania specjalnej pielęgnacji, ponieważ jej główne objawy widać właśnie na skórze. Naskórek z atopowym zapaleniem skóry jest pokryty krostkami, bywa bardzo suchy, wrażliwy i skory do podrażnień. Może źle reagować nie tylko na kontakt z kosmetykami myjącymi, ale również z ubraniem.

Maluszek cierpiący na atopowe zapalenie skóry bywa bardzo płaczliwy. Nie czuje się komfortowo, co powoduje, że jest często rozdrażniony, źle śpi i nie chce jeść.

Jak pielęgnować skórę dziecka cierpiącego na atopowe zapalenie skóry?

Przede wszystkim należy wymienić wszystkie kosmetyki, które były do tej pory stosowane na nowe. Należy kupić specjalne preparaty dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Musi to być zarówno emulsja do kąpieli, jak i szampon czy balsam. Jednym słowem każdy kosmetyk, które będzie miał kontakt ze skórą malca.

Atopowe zapalenie skóry wymaga bardzo delikatnej pielęgnacji. Należy kąpać maluszka w nie za bardzo ciepłej wodzie, ponieważ ona doprowadza do nadmiernego wysuszenia skóry. Codzienne kąpiele nie powinny być długie. Po wyjęciu malca z wanienki należy delikatnie osuszyć jego ciało ręczniczkiem, nie przecierając skóry, a wyłącznie lekko przykładając go do niej, by sam wciągnął wodę. W ten sposób nie podrażniamy dodatkowo naskórka.

Warto również wiedzieć, że specjalne kosmetyki do skóry atopowej, nawet te typowe do kąpieli, pozostawiają ja w bardzo dobrej kondycji, czyli nawilżoną i miękką.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat problemów dermatologicznych u dziecka i szukasz odpowiedzi na inne pytania typu „Z jaką chorobą zakaźną może się wiązać wysypka u dziecka?”, to koniecznie wejdź na stronę dlalejdis.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here