Czy można leczyć zęby w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas dla kobiety. Jednak burza hormonów powoduje zmiany ph śliny, przez co łatwo o rozwój drobnoustrojów w jamie ustnej. Z tego powodu wiele kobiet w ciąży zmaga się z próchnicą i chorobami przyzębia. Niestety wciąż wiele osób wierzy w mit, że kobiety w stanie błogosławionym nie mogą leczyć zębów, gdyż jest to niebezpieczne. Warto zatem pamiętać, że leczenie zębów w ciąży jest możliwe, a nawet wskazane.

Bo zdrowie jest najważniejsze

Trzeba wiedzieć, że choroby zębów i dziąseł realnie wpływają na zdrowie, nie tylko matki, ale również dziecka. Jak pokazują badania, zaawansowana próchnica zwiększa kilkakrotnie możliwość poronienia. Dlatego będąc w ciąży należy często chodzić na kontrolę. Warto nawet co dwa miesiące. Leczenie zębów w ciąży jest w pełni bezpieczne, jednak trzeba pamiętać, że nie można pod żadnym pozorem wykonywać zdjęć rtg. Nawet jeżeli podejrzewasz, że dopiero zaszłaś w ciąże, to powinnaś o swoich przypuszczeniach powiedzieć stomatologowi.

Leczenie zębów w ciąży jest bezpieczne

W ciąży należy leczyć zęby. Plombowanie jest absolutnie bezpieczne. Warto tutaj wiedzieć, że używane materiały nie mają jakiegokolwiek wpływu na rozwijający się płód. Jednak w przypadku leczenia kanałowego trzeba pamiętać, że nie powinno ono być wykonywane w pierwszym trymestrze, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej. Podobnie sprawa wygląda z wyrywaniem zębów. A co zatem ze znieczuleniem? Jeżeli leczenie dotyczy małego ubytku, to oczywiście najlepiej zrezygnować z niego. W innym wypadku można zdecydować się na znieczulenie.
Warto przy tym wybrać klinikę ultimed.com.pl. Dodatkową zaletą jest fakt, że w klinice działają również inne gabinety specjalistyczne np. gabinet ginekologiczny, co na pewno jest dużym udogodnieniem dla kobiet ciężarnych , gdy lekarze specjaliści są w jednym miejscu.

Zatem o zęby należy dbać cały czas, gdyż to nasza wizytówka. Warto również korzystać z profilaktyki. Na wizyty kontrolne najlepiej umawiać się co pół roku, a w przypadku kobiet ciężarnych nawet co dwa miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here