Czerwona farba do włosów

Obecnie kobiety chcą wyglądać inaczej i stać się zauważalne. Coraz częściej decydują się na niestandardowe kolory włosów, takie jak czerwony, niebieski, zielony czy żółty. Często zdarza się też, że tworzą efekt tęczy.

Farby zmywalne i trwałe

Najczęściej używanymi farbami zmywalnymi są spraye, szamponetki i henny czy tonery. Wszystkie te koloryzatory zazwyczaj zmywają się już po kilku myciach. Producenci oferują nam coraz to nowsze kolory. Jeśli natomiast chodzi o farby trwałe to zakupimy je w każdej drogerii i sklepach internetowych. Te z kolei utrzymują się nawet kilka miesięcy. Koniecznie jednak musimy pamiętać, że z każdym użyciem kolory płowieją. Aby temu zapobiec warto jest używać szamponów i odżywek do włosów farbowanych. Świetnym rozwiązaniem są również różnego typu płukanki do włosów.Dłuższy efekt na włosach pozostawią farby trwałe. L’Oréal, Garnier, Schwarzkopf, Joanna, Marion. Obecnie wiele firm ma w swojej ofercie czerwień, więc z ich pomocą z pewnością wyczarujemy na własnych włosach piękny żywy kolor.

Czerwona farba do włosówNakładanie czerwonej farby

Jeśli chcemy pomalować wszystkie włosy na jeden kolor, to koniecznie powinniśmy zacząć od nakładanie farby od czoła, idąc w kierunku karku. Jeśli chodzi o włosy przy szyi lepiej jest nałożyć więcej preparatu. Tam farba będzie leżała najkrócej, więc należy zadbać o to, by kolor był równomierny.

Czerwone ombre

Włosy ombre to metoda, polegająca na rozjaśnieniu końcówek włosów.Są różne rodzaje ombre:

  • ombre mokka – kolor końcówek ma w założeniu przypominać kawę z mlekiem;
  • brown ombre – końcówki są ciemniejsze od naturalnego koloru włosów;
  • pastelowe ombre – końcówki są kolorowe, na przykład różowe, czerwone, fioletowe.

Coraz częściej panie decydują się na kolory intensywne, między innymi czerwone. Do takiego rodzaju ombre najlepiej jest zdecydować się na odpowiednią farbę do włosów czerwonych. Dzięki temu mamy gwarancję, że intensywność koloru będzie wzbudzała zachwyt.

Komu pasują czerwone włosy

O zmianie koloru włosów na odcienie czerwieni myśli wiele kobiet, ale nie każda w takich włosach będzie dobrze wyglądać.Osoby, które decydują się na czerwony kolor włosów powinny szczególnie dbać o cerę, gdyż ten kolor uwidacznia wszelkie niedoskonałości. Pamiętajmy, że kolor czerwony posiada mnóstwo odcieni: truskawkowy, ognista marchewka, uwodzicielski lub ciemny mahoń, kolor wiśni, czerwonego wina, granatów oraz wiele innych. Każda z kobiet tym sposobem może dobrać odpowiedni odcień dla siebie. W niektórych przypadkach czerwień na głowie jest niewskazana. Dotyczy to przede wszystkim kobiet o cerze naczynkowej skłonnej do zaczerwienienia i pęknięć oraz cery trądzikowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here