Stolica ma do zaproponowania wiele interesujących atrakcji dla dzieci. Gdy poszukujesz pomysłów na rodzinne spędzenie czasu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Centrum Nauki Kopernik

To największe w kraju muzeum edukacyjne przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Zostało zaprojektowane z myślą o samodzielnym eksperymentowaniu. Przy Centrum Nauki Kopernik znajduje się także multimedialne planetarium Niebo Kopernika.

Miejski Ogród Zoologiczny

W warszawskim Zoo mieszka ponad 3500 zwierząt, które zaliczane są do ponad 500 gatunków. W ogrodzie znajduje się też Baśniowe Zoo, w którym maluchy mogą bliżej zapoznać się z różnymi zwierzętami – kozami, kucykami, osiołkami.

Pałac Kultury i Nauki

To jeden z symboli Warszawy. Jego główną atrakcją jest znajdujący się na 30. piętrze taras widokowy. Możemy także odwiedzić znajdujące się w pałacu muzea, w tym popularne Muzeum Domków dla Lalek.

Stadion Narodowy – PGE Narodowy

Zbudowany z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 stadion jest nie tylko miejscem rozgrywek, ale też organizuje się na nim różnego rodzaju wydarzenia. Organizowane są również wycieczki pokazujące różne zakątki stadionu. Zimą na Stadionie Narodowym znajdują się lodowiska i inne ciekawe atrakcje.

Teatry dla dzieci

W Warszawie działa kilka teatrów specjalnie dla najmłodszych. Jeśli chodzi nam o ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, warto sprawdzić repertuary. Na spektakl możemy wybrać się nawet z jednoroczniakiem.

Warszawskie fontanny

Maluchy najczęściej uwielbiają fontanny. Gdy pogoda dopisuje, są one również źródłem ochłody. w stolicy możemy odwiedzić Multimedialny Park Fontann, który położony jest blisko Starego Miasta. Strumienie podświetlane są tam kolorami i wyświetlane są laserowe animacje. Także piękne fontanny czekają przed Centrum Handlowym Arkadia, na dziedzińcu biurowca Metropolitan oraz w Ogrodzie Saskim.

To tylko niektóre ciekawe miejsca dla dzieci w stolicy – zapraszamy również do podzielenia się swoimi propozycjami dla najmłodszych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here