Codzienna kąpiel niemowlaka to nie tylko wyraz troski o jego higienę, ale także relaks, świetna zabawa i możliwość nawiązania bliskości z maluchem. Jednak aby wieczorna kąpiel była nie tylko obowiązkiem, ale także przyjemnością, to należy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do kąpieli niemowlaka, które znacznie ułatwią tę czynność.

Wanienka

Wybór wanienek do kąpieli niemowlaka jest tak duży, iż każdy rodzic może wybrać coś najbardziej odpowiedniego dla siebie. Wybierając wanienkę do kąpieli należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii:

– tworzywo, z którego została wykonana (najbardziej popularne są wanienki plastikowe, ale rodzice mogą też zdecydować się na wanienki gumowe lub nadmuchiwane),
– rozmiar (wanienka o większym rozmiarze będzie służyć maluchowi także wtedy, gdy podrośnie, ale zaletą wanienek o mniejszych gabarytach jest to, iż zajmują mniej miejsca),
– sposób montowania (wanienka może być ustawiona na stojaku, zamontowana do wanny lub być częścią bardzo praktycznej komody kąpielowej).
Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy wanienka posiada dodatkowe wyposażenie – na przykład termometr, korek do spuszczania wody bądź leżaczek. Natomiast pewną alternatywą dla wanienki może być wiaderko, które jest polecane dla dzieci bojących się kąpieli. Wiaderko kąpielowe umożliwia ułożenie w nim dziecka w pozycji embrionalnej, co sprawia, iż czuje się ono bezpiecznie.

Mata antypoślizgowa

Wśród przydatnych akcesoriów do kąpieli niemowlaka należy wymienić matę antypoślizgową, którą umieszcza się na dnie wanienki. Mata tego rodzaju wyposażona jest w przyssawki, dzięki czemu ułatwia kąpiel malucha i zapewnia mu bezpieczeństwo. Zaletą maty antypoślizgowej jest to, iż sprawdzi się także w późniejszym okresie – pod prysznicem lub w normalnej wannie. Alternatywą dla maty może być piankowy materacyk lub plastikowy leżaczek, które także umieszcza się na dnie wanienki.

Krzesełko

Krzesełko do kąpieli jest przydatne w sytuacji, gdy maluch zaczyna kąpać się w dużej wannie. Produkt tego typu posiada oparcie, podłokietniki oraz poręcz zabezpieczającą, co nie tylko ułatwia kąpiel, ale także gwarantuje jej wygodę i bezpieczeństwo.

Pozostałe praktyczne akcesoria do kąpieli niemowlaka to termometr, okrycie kąpielowe (wygodniejsze od ręcznika) oraz rondo kąpielowe, które umożliwia mycie główki bez potoku łez.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here