Od czego zacząć odchudzanie?

0
Od czego zacząć odchudzanie?

Jeśli chcemy zacząć się odchudzać, powinniśmy rozpocząć ten proces w odpowiedni sposób. Często odchudzanie bez planu lub z popełnianymi błędami nie przynosi dobrych rezultatów, a sporo osób zniechęca się i rezygnuje ze starań o mniejszą wagę. Od czego zatem zacząć odchudzanie? O czym musimy pamiętać, aby efektywnie zacząć tracenie kilogramów? Wszystkie szczegóły poniżej.

Łagodne i odpowiednie wejście w odchudzanie

Pierwszym krokiem, aby rozpocząć odchudzanie, jest poznanie stanu swojego organizmu i zaplanowanie całego procesu. Warto w tym celu przeprawić aktualne badania oraz udać się do dietetyka czy trenera personalnego, aby określić plan, którego będziemy się trzymali. Osoby te znając naszą indywidualną sytuację, ustalą odpowiednie diety, ćwiczenia itp. tak, aby nie były zbyt ciężkie i nie przyniosły odwrotnego skutku. Rozpoczęcie odchudzania to również regularność oraz przestrzeganie zaleceń. Nie warto wykonywać większej ilości ćwiczeń oraz stosować dużo rygorystycznej diety, gdyż może mieć to negatywny skutek. Powinniśmy postawić sobie też małe konkretne cele oraz na bieżąco monitorować stan naszego organizmu ew. korygować dietę i ćwiczenia (np. zwiększać je lub zmniejszać). Powinniśmy również zmienić swój tryb życia na mniej stresujący, wysypiać się oraz “wchodzić w odchudzanie” małymi krokami.

Dieta pudełkowa

Jednym z najważniejszych elementów odchudzania się jest dieta. Obecnie istnieje wiele diet, które możemy testować i stosować te, które dają najlepsze efekty. Niezależnie jednak od konkretnego wyboru powinniśmy jeść często małe posiłki oraz jeść produkty nisko przetworzone, które występują w jak najprostszej postaci. Regularne jedzenie zapobiega spadkom glukozy we krwi, pozwala łatwiej przyswajać substancje odżywcze oraz zapobiega łaknieniu. Warto stosować też diety oparte na warzywach oraz bogate w błonnik, który przyspiesza nasz metabolizm. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z cateringu dietetycznego. Dieta pudełkowa kosztuje porównywalnie lub tylko nieco więcej od samodzielnego gotowania dla siebie. Gwarantuje również odpowiednie porcje oraz posiłki zawierające odpowiednie substancje przygotowane przez profesjonalistów. Wstępnie możemy korzystać z diety na odchudzanie, a następnie przechodzić np. na dietę 1000 kalorii, która jest bardzo rygorystyczna pod tym względem.

Dieta pudełkowa

Ćwiczenia

Rozpoczynając odchudzanie się, powinniśmy dobrać odpowiednie ćwiczenia. Z pewnością dla odchudzania odpowiednie będą ćwiczenia cardio, które są intensywne i pożytkują zapasy naszej tkanki tłuszczowej. Warto również wybierać np. trening interwałowy oraz utrzymywać wysokie tętno. Elementy te pomagają odchudzaniu i są typowe dla treningu tego rodzaju. Warto ćwiczyć też min. 30 minut. Wiele badań naukowych dowodzi, że największy efekt ćwiczeń przypada po 20 minucie. Jeśli mamy taką możliwość możemy skonsultować się z trenerem osobistym lub poprosić o ułożenie regularnego planu ćwiczeń np. na siłowni. Gdy samodzielnie chcemy trenować dodatkowo, możemy biegać, pływać lub jeździć na rowerze, gdyż te czynności przynoszą najlepsze rezultaty poza treningiem specjalistycznym na siłowni np. na orbitreku czy stepperze. Ćwiczenia należy dostosowywać do swoich możliwości, zwiększając regularnie intensywność.

Nastawienie, regularność i konsekwencja

Bardzo ważnym elementem odchudzania się — szczególnie w pierwszej fazie jest regularność i konferencja. W tym okresie najtrudniej jest nam się przystosować do nowego trybu życia, aktywności fizycznej czy diety. Warto jednak przestrzegać rygorystycznie tych elementów, gdyż tylko w taki sposób osiągniemy odpowiednie wyniki. Widząc efekty, znacznie łatwiej będzie nam w późniejszym terminie utrzymać dietę, czy tryb życia. Nie należy również zniechęcać się lub traktować odchudzania jako “kary”. Nastawienie to bardzo ważna rzecz i powinno być ono pozytywne, a samo odchudzanie powinniśmy traktować jako możliwość zgubienia zbędnych kilogramów i zmieniania swojego ciała.

Tablet dla dziecka – czym się kierować przy wyborze?

0
Tablet dla dziecka – czym się kierować przy wyborze?

Coraz więcej rodziców decyduje się na zakup tabletu dla swojej pociechy. Nic dziwnego, bo to funkcjonalne urządzenie, które przydaje się zarówno do nauki, jak i różnorodnej rozrywki. Granie w interaktywne gry, oglądanie filmów i bajek, wyszukiwanie w Internecie informacji potrzebnych do odrobienia lekcji, to tylko kilka przykładów czynności, do jakich Twojemu dziecku może przydać się tablet. Poniżej nasze wskazówki, które podpowiedzą, co należy wziąć pod uwagę, kupując tablet dla dzieci.

Tablet dla najmłodszych

Maluchom w wieku od 3-4 lat, warto zakupić tablet edukacyjny, imitujący tradycyjne urządzenie. Jest bardzo prosty w użyciu, a funkcje są dostosowane do potrzeb i zainteresowań kilkulatków. Kolorowe światełka, odgłosy zwierząt i wesołe melodyjki, stopniowo przyzwyczają zmysły malucha do wielu bodźców, z którymi dziecko będzie miało styczność w normalnym tablecie. Korzystanie z tego typu zabawki sprawi, że w późniejszym czasie dzieci łatwiej i szybciej nauczą się obsługi standardowego tabletu. Jeżeli maluchy są już nieco starsze, a ich umiejętności kognitywne bardziej rozwinięte, można pomyśleć o tablecie, który już nie jest zabawką, jednak został zaprojektowany z myślą o najmłodszych. Gadżet tego typu wprowadził do sprzedaży Samsung. Tablet Galaxy Tab 3 Kids T2105 8GB to urządzenie, który ma prosty interfejs, a także wiele przydatnych aplikacji dziecięcych. Urządzenie zostało także zaopatrzone w system kontroli rodzicielskiej. Przykładowo, po upływie określonego przez rodzica czasu, maluch – aby móc dalej korzystać z urządzenia – musi wpisać ustanowione przez opiekuna hasło. Dodatkowo tablet ma możliwość przełączania trybów (z dziecięcego na standardowy i odwrotnie), dlatego będzie świetnym nabytkiem również dla dorosłych.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę

Prosty interfejs, system kontroli rodzicielskiej i aplikacje dostosowane do poziomu rozwoju dziecka to kwestie podstawowe, a poza nimi kluczową rolę odgrywa także obudowa. Powinna ona być na tyle wytrzymała, by chronić urządzenie przed gwałtownymi ruchami, wstrząsami, upadkiem, a nawet wodą – w końcu w dziecięcych rękach wszystko może się zdarzyć. Warto, by sprzęt dla dzieci posiadał również certyfikaty bezpieczeństwa, potwierdzające brak chemicznego zagrożenia dla najmłodszych. Pojemna bateria, która długo wytrzyma bez ładowania to kolejny ważny aspekt, jeżeli chodzi o tablety dla dzieci. Maluchy uwielbiają tego typu gadżety, które bardzo przydają się również podczas długich podróży. Bateria 4800 mAh będzie wystarczająca, by długo wytrzymać na jednym ładowaniu.

Jeżeli poszukujesz tabletu dla swojego dziecka, zajrzyj na: https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/tablety-i-komputery/cat10020.chtml znajdziesz tam różnorodne urządzenia, które możesz nabyć także w zestawie z telefonem lub laptopem.

Materiał partnera.

Podpaski i wkładki wielorazowe – opłacalny zakup

0
Podpaski i wkładki wielorazowe - opłacalny zakup

Podpaski i wkładki wielorazowego użytku to ostatnio coraz popularniejszy temat. Stanowią ciekawą opcję szczególnie dla osób, które poszukują bardziej ekologicznych i wydajnych produktów w celu zmniejszenia negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Ekologia w dzisiejszych czasach stanowi kwestię niezwykle istotną i możliwość dokonywania zakupów, które nie przyczynią się do zwiększonej produkcji śmieci przemawia do sporego grona kobiet.

W ciągu swojego życia każda kobieta zużywa ogromną ilość podpasek i wkładek – wystarczy przeliczyć, ile mniej więcej opakowań trzeba kupić co roku, aby zobaczyć jak pokaźna to liczba. Właśnie z tego powodu na rynek wprowadzono wkładki i podpaski wielorazowego użytku, które z roku na rok zyskują na popularności. Wciąż jednak wiele kobiet obawia się, czy są one tak skuteczne, jak te jednorazowe, a także czy zapewniają odpowiedni komfort, higienę i czy mogą służyć tak długo, jak zapewniają o tym producenci.

 

Co daje stosowanie tych produktów?

Ochrona przed przeciekaniem

Wielorazowe podpaski zapewniają skuteczną ochronę, zazwyczaj zapewnianą poprzez wbudowaną specjalną warstwę ochronną – w niektórych znajduje się ona w środku, w innych na wierzchu. Często wykorzystuje się do tego membranę PUL, która jest miękka, wytrzymała i paroprzepuszczalna, co zapewni wygodę użytkowania.

Wkładki i podpaski nie będą się także przesuwały, ponieważ trzymają się na bieliźnie dzięki specjalnym napkom. W związku z tym ryzyko przemieszczenia i związane z tym przeciekanie są zminimalizowane.

Idealne dopasowanie

Dla każdej kobiety znajdzie się odpowiedni produkt, gdyż występują one w różnych rozmiarach i są odpowiednie zarówno dla kobiet o mniejszych, jak i bardziej obfitych krwawieniach. Dodatkowo można przebierać w dostępnych wzorach.

Bezpieczeństwo

Od strony skóry wszyta jest czysta bawełna, najczęściej organiczna, która jest w pełni bezpieczna dla skóry, ponieważ nie dodaje się do niej żadnych chemicznych substancji. To właśnie dodatek chemii często powoduje pieczenie, infekcje i uczulenia okolic intymnych, bądź przyczynia się do odparzeń.

Co ważne, ekologiczne podpaski i wkładki gwarantują także stały dostęp powietrza do miejsc intymnych.

Gwarancja oszczędności

Już po kilku miesiącach od zainwestowania w takie produkty zauważy się korzyści finansowe związane z wyeliminowaniem zakupów jednorazowych podpasek i wkładek. Wystarczy przeliczyć koszt takich jednorazowych produktów kupowanych w skali roku i porównać go z zakupem wielorazowych.

Co z ceną?

Na rynku dostępnych jest sporo marek oferujących takie produkty, zatem jest z czego wybierać. W zależności od rodzaju i firmy ceny mogą się wahać. Wkładki wielorazowego użytku można dostać za mniej więcej 9 złotych za sztukę, podpaski da się zakupić za około 20 złotych.

Jak wygląda czyszczenie?

Sporo kobiet przed zakupem produktu boi się, że pranie podpasek może być dla nich problematyczne. W końcu wszystkie plamy powinny zejść, by komfortowo można było założyć ją ponownie.

Natomiast podpaski wielorazowe da się prać w pralce – czyli tak, jak większość z nas preferuje. Najpierw należy jednak namoczyć je w zimnej wodzie, która sprawi, że plamy lepiej zejdą. Ta zimna woda jest szczególnie ważna, ponieważ użycie ciepłej może spowodować stałe utrwalenie się plam i dopranie ich okaże się niemożliwe. Po namoczeniu produkty pierze się w temperaturze do 60°C.

Jak zatem widać korzystanie z podpasek i wkładek wielorazowego użytku oraz czyszczenie ich nie są skomplikowane, a korzyści, zarówno finansowe jak i te związane z ekologią przekonują coraz więcej kobiet do postawienia na taki zakup. Jest to w końcu inwestycja, która dość szybko się zwróci.

Wyjątkowy Dzień Dziecka – aktywnie i kreatywnie

0
Wyjątkowy Dzień Dziecka – aktywnie i kreatywnie

W Dzień Dziecka liczy się beztroska i dobra zabawa w grupie. Świetnym miejsce na aktywne spędzenie tego ulubionego święta wszystkich dzieci będzie centrum zabaw Fabryka Misia.

Jesteś wychowawcą w szkole lub prowadzisz przedszkole? Wciąż szukasz pomysłu na Dzień Dziecka dla swoich podopiecznych? A może takich grup jak Twoja jest więcej i wspólnie z innymi wychowawcami chcielibyście coś zorganizować? Świetnym rozwiązaniem jest organizacji imprezy z okazji Dnia Dziecka w profesjonalnym centrum zabaw.

Impreza grupowa na Dzień Dziecka w Fabryce Misia

Najlepsze centra zabaw to miejsca oferujące nie tylko szaloną rozrywkę, ale także kreatywne warsztaty dla dzieci. Takim miejscem jest Fabryka Misia – centrum zabaw dla dzieci w Białymstoku https://fabrykamisia.pl. To nie tylko ogromna przestrzeń zapewniająca aktywną zabawę, jakiej trudno szukać w zwykłym przedszkolu, szkole, czy na placu zabaw. To miejsce, które jednocześnie rozwija kreatywność, wrażliwość i społeczne kompetencje dzieci. Organizując tu grupowe wyjście z okazji Dnia Dziecka wspólnie z zaprzyjaźnionymi placówkami zapewnisz maluchom i młodym uczniom niezapomniane chwile. W tym wyjątkowym miejscu dzieciaki podczas Dnia Dziecka mają świetną możliwość pogłębiania więzi z kolegami i koleżankami z klasy.

Aktywny i kreatywny Dzień Dziecka. Małpi gaj, a może warsztaty?

Imprezy grupowe w Fabryce Misia w Białymstoku to oferta skrojona dokładnie dla potrzeb grup szkolnych i przedszkolaków. Centrum oferuje liczne atrakcje takie jak:

  • Interaktywna podłoga
  • małpi gaj i tor przeszkód,
  • strefa malucha,
  • zakręcone zjeżdżalnie i deszcz kulek,
  • fantastyczne tory przeszkód,
  • trampoliny i pajęcza wieża.

Podczas imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka w Fabryce Misia Twoi podopieczni mogą pobawić się także wysokiej klasy zabawkami oraz wziąć udział w warsztatach kreatywnych dla dzieci w Białymstoku: wykonywanie własnych maskotek pod okiem profesjonalnych animatorów, tęczowa chemia, eko fabryka kosmetyków, miś i fabryka czekolady, warsztaty plastyczne czy biosfera (las w słoiku). To fantastyczny sposób na kreatywne i aktywne spędzenie czasu w grupie rówieśników, gdzie pod opieką animatorów dzieci mogą wykonać samodzielne przedmioty i zabrać na pamiątką.

A może Dzień Dziecka w sercu Puszczy?

Centrum zabaw Fabryka Misia oferuje nie tylko grupową zabawę u siebie, ale także wyjazdy zorganizowane dla grup szkolnych – Zieloną Szkołę i Białą Szkołę. To świetny pomysł na niezapomnianą wycieczkę szkolną także w okolicach Dnia Dziecka. Wyjazdy organizowane są do Hotelu Lipowy Most położonego na malowniczych terenach Puszczy Knyszyńskiej. W ramach wyjazdu dzieci mogą liczyć na cztery pełnowartościowe posiłki dziennie, a także Akademię Golfa, turniej łuczniczy, ognisko z kiełbaskami czy mini-dyskotekę.

Pełna oferta imprez grupowych w Fabryce Misia w Białymstoku oraz wyjazdu zorganizowanego znajdziecie na stronie https://fabrykamisia.pl/grupowa.

Wrastający paznokieć

0
Wrastający paznokieć

Wrastający paznokieć potrafi przysporzyć wiele bólu i cierpienia. Z problemem wrastającego paznokcia mamy do czynienia wtedy, gdy rosnący paznokieć wbija się w przylegający do niego wał paznokciowy czego efektem jest powstanie niegojącej się rany. W momencie zbagatelizowania pierwszych objawów stanu zapalnego i niepodjęcia żadnego leczenia można doprowadzić do rozwoju zakażenia i wystąpienia poważnych powikłań.
Jakie są przyczyny wrastania paznokcia? Najczęściej odpowiada za to niewłaściwa technika obcinania paznokcia, mówimy tutaj o zbyt krótkim obcinaniu oraz nadmiernym wycinaniem boków paznokcia. Kolejna kwestia to czynniki genetyczne, urazy mechaniczne, zaburzeniami procesów mikrokrążenia w przebiegu różnych chorób naczyniowych, noszenie nieodpowiedniego obuwia (zbyt wąskiego, za małego, na wysokim obcasie), deformacje palców, płaskostopie.

Stadia wrastania paznokcia

Wyróżnia się także klasyfikację Scholza:
Stadium 1A – płytka paznokciowa wrasta z jednej strony i nie daje odczynu zapalnego;
Stadium 1B – płytka paznokciowa wrasta obustronnie bez objawów zapalnych;
Stadium 2A – paznokieć wrasta jednostronnie i występuje zapalenie wału paznokciowego;
Stadium 2B – paznokieć wrasta obustronnie z objawami stanu zapalnego wału paznokciowego;
Stadium 3A – jednostronne wrastanie paznokcia z objawami ropnego zapalenia wału paznokciowego;
Stadium 3B – wrastanie obustronne płytki paznokciowej z ropnym stanem zapalnym wałów paznokciowych;
Stadium 4A – paznokieć wrasta jednostronnie, występuje paronychia i ziarnina;
Stadium 4B – paznokieć wrasta obustronnie z objawami paronychii i hypergranulacji, znaczne nasilenie dolegliwości bólowych;
Stadium 5A – stan po operacyjnym leczeniu wrastającej płytki paznokciowej, występuje nawrót;
Stadium 5B – stan po operacyjnym leczeniu wrastającej płytki paznokciowej, w wale paznokciowym stwierdza się obecność zadry paznokciowej.

Na podstawie stanu w jakim jest paznokieć specjalista podolog dobiera odpowiednią metodę leczenia. Jeżeli wrastaniu paznokcia towarzyszy stan zapalny, przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu należy najpierw go zwalczyć. Istotne jest, żeby nie zwlekać z wizytą u specjalisty oraz nie próbować samemu poradzić sobie z problemem.

https://podologwwarszawie.pl/

Wyjazd za granicę z małym dzieckiem – jak się przygotować

0
Wyjazd za granicę z małym dzieckiem – jak się przygotować

Pojawienie się dziecka to wielki wydarzenie dla każdego rodzica. Zmienia się wszystko, bo od teraz jesteśmy odpowiedzialni za tę małą istotkę. Musimy więc podejść trochę inaczej do pewnych spraw, także do podróżowania, szczególnie jak wyjeżdżamy za granicę. Jak się więc przygotować do takich wakacji?

Zakup kawy przez internet

0
Zakup kawy przez internet

Niektóre osoby zastanawiają się, czy nie piją za dużo kawy. Faktycznie to dość silnie zakorzeniona tradycja w naszym społeczeństwie, aby wypijać codziennie rano filiżanka kawy. Niektórzy jednak nie poprzestają na jednej, ale piją nawet 3 lub więcej. Oczywiście wiele zależy od osobistych potrzeb i każdy inaczej znosi obecność kofeiny we krwi warto od czasu do czasu zastąpić ją innym napojem, ale wszyscy bardzo lubimy kawę. Dlatego trudno nam z niej zrezygnować.

Zastanawiamy się czasami czy warto zamawiać kawę w internecie, czy rzeczywiście się to opłaca i czy jest na tyle tańsza, żeby dokonywać zakupów w ten sposób. Sklep internetowy z kawą jest dobrym pomysłem, zwłaszcza dla osób, które mają niewiele czasu na to, aby porównywać oferty w sklepach stacjonarnych. W stacjonarnych sklepach również możemy znaleźć ciekawe propozycje, jeśli chodzi o ceny. Jeśli jednak zdecydujemy się na zamawianie towaru przez internet, warto pamiętać o tym, że na przesyłkę będziemy musieli troszkę poczekać, jednak możemy zamówić taką ilość, która nam odpowiada i często możemy liczyć na korzystną cenę. W sklepach internetowych kawa zazwyczaj jest dostępna taniej niż w tych lokalnych. Warto rozważyć zakup kawy przez internet w sklepie bdsklep.pl.

Niektórzy pokochali tę formę robienia zakupów do tego stopnia, że przez internet szukają prawie wszystkiego. Faktycznie, jest taka możliwość. Możemy kupić meble, ubrania i kosmetyki, a także produkty spożywcze. Jest to bardzo wygodne i stwarza możliwość zaoszczędzenia wiele czasu. Możemy porównywać mnóstwo ofert w jednym czasie bez wychodzenia z domu. Jest to zwłaszcza dobra propozycja dla osób, które sprawnie poruszają się po internecie i wiedzą, w jaki sposób dokonywać zakupów, aby było to najbardziej korzystne i optymalne. Zrobienie przelewu przez internet też nie stwarza już problemu dla większości ludzi, dlatego zapłacenie również jest proste. Niektórzy jednak wybierają przesyłkę za pobraniem, co oznacza, że płacą za wszystko, dopiero kiedy pojawi się to na miejscu.

Jak wybrać dobry lunchbox do pracy, szkoły i na wyjazd?

0
Jak wybrać dobry lunchbox do pracy, szkoły i na wyjazd?

Lunchbox to praktyczny pojemnik służący do przechowywania i przenoszenia żywności. Ogromny ich wybór oraz zróżnicowana funkcjonalność sprawiają jednak, że często nie wiemy, jaki lunchbox najlepiej sprawdzi się do naszych potrzeb. W tym artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pojemnika na żywność, aby móc wygodnie korzystać z niego w pracy, szkole oraz podczas dłuższych wyjazdów.

Jak prawidłowo przewinąć niemowlaka?

0
Jak prawidłowo przewinąć niemowlaka?

Przewijanie niemowlaka wydaje się młodym rodzicom bardzo trudne. Z czasem jednak staje się rutynową czynnością. Jednak zanim tak się stanie, warto nauczyć się, jak prawidłowo powinno przebiegać przewijanie niemowlęcia (zobacz: https://humana-baby.pl/blog/przewijanie-malucha-zrobic-prawidlowo/), by było bezpieczne, szybkie i niestesujące dla dziecka.

Przede wszystkim podłoże

To, gdzie przewijamy dziecko, jest ważne, nie tylko dla malucha, ale także dla rodziców. Przede wszystkim musi to być stabilne i pewne podłoże. Świetnym rozwiązaniem jest stół do przewijania, jednak potrzeba na niego sporo miejsca. Dlatego bardzo dobrym wyjściem jest podkładka do przewijania, która zmienia np. łóżeczko w tymczasowy stół. Plusem takiej opcji jest to, że łóżeczko ma idealną wysokość, by rodzicom wygodnie było przewijać bobasa bez konieczności schylania się. Ponadto taką podkładkę można swobodnie transportować i położyć jednakowo na stół, łóżko, czy inne podłoże. Taka mata ma wiele plusów.

Jak przebiega przewijanie?

Po pierwsze trzeba zdjąć dziecku ubranko. Bardzo praktyczne są body, które odpinają się właśnie między nóżkami, wtedy nie musimy w ogóle rozbierać dziecka, wystarczy odpiąć guziczki. Następnie, w zależności od tego, czy dziecko zrobiło kupkę, czy tylko siku należy wytrzeć mu pupę. Pozbywamy się brudnej pieluchy. Dzięki temu, że przewijanie odbywa się na stole lub podkładce do przewijania, nie musimy się obawiać, że pobrudzimy meble. Jeśli dziecko zrobiło tylko siku, to wystarczy wytarcie nawilżaną chusteczką. Natomiast w przypadku kupy najpierw powinno się zebrać jej resztki papierem, a potem przemyć pupę wodą z mydłem. Dzięki temu dziecko będzie czyste i świeże, a także wyeliminujemy wszelkie bakterie.

Czego nie robić przy przewijaniu?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że chusteczki są jednorazowe, i przetarcie ubrudzonych części ciała skutkować powinno wyrzuceniem ich. Jakiekolwiek próby ponownego użycia są absolutnie zakazane. Ponadto nie powinno się podnosić dziecka za nogi do góry. Jest to dość częsty proceder i możemy tym dziecku zrobić krzywdę. Ważne jest prawidłowe zabezpieczenie miejsca, w którym przewijamy dziecko, nie tylko pod względem czystości, ale także tego, czy dziecko jest bezpieczne. Jeśli choć na chwilę spuścimy je z oczu, może się przeturlać i po prostu spaść, jeśli nie jest wystarczająco dobrze zabezpieczone ze wszystkich stron. Dlatego warto mieć przewijak z brzegami, dzięki czemu dziecko będzie bezpieczne.

Przewijanie z czasem staje się czynnością wykonywaną bez zastanowienia. Dziecko przewijamy od kilku do kilkunastu razy na dobę, dlatego z czasem dochodzi się do wprawy. Bardzo fajną rzeczą, która ułatwia przewijanie i sprawia, że staje się ono wygodniejsze, są pieluchomajtki, które sprawdzają się u większych dzieci. Wystarczy je naciągnąć na pupę niemowlaka, jak majtki i gotowe. Bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli mamy do czynienia z bardzo ruchliwym dzieckiem. Należy także pamiętać bezwzględnie o higienie dziecka czyli o odpowiednim wycieraniu i myciu.

Więcej porad odnośnie opieki nad niemowlakiem znajdziesz tu: https://humana-baby.pl/blog/

Problemy młodych rodziców

0
Problemy młodych rodziców

Stres, życie w pośpiechu, tona zmartwień i jeden, niesamowicie ważny i wielki powód do czucia dumy i bycia szczęśliwym. Tak można opisać przeżycia związane z pierwszym dzieckiem młodego małżeństwa. Niekiedy okres przed samymi narodzinami może okazać się dla niektórych wiele trudniejszy niż to, co następuje po nich.

Co warto kupić przed przyjściem dziecka na świat?

Młodzi rodzice zawsze czują się oszołomieni sytuacją, przed jaką postawił ich los. Nawet jeżeli dziecko jest zaplanowane, to pewien stopień zagubienia pozostaje w głowach dumnych rodzicieli. Dziecko wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością oraz kosztami. Utrzymanie go po narodzinach to jedno, ale nawet kompletowanie wyprawki dla noworodka bywa niesamowicie wręcz kosztowne. Bardzo często bywa też tak, że rodzice nie wiedzą, co powinni tak naprawdę kupić i finalnie brakuje im wielu rzeczy, lub kończą z produktami, których nigdy tak naprawdę nie będą mieli okazji użyć. Warto w takiej sytuacji skonsultować się z wykwalifikowanych pracownikiem sklepu www.hoplik.pl, który pomoże w skompletowaniu odpowiedniej wyprawki dla noworodka.

Wyprawka dla niemowlaka jest zagadnieniem, z którym nie jeden młody ojciec nie jest w stanie sobie poradzić samodzielnie. Rzadko, kiedy bywa bowiem, by bez konsultacji, z własną matką, lub teściową wiedział, co powinien kupować, na co zwracać uwagę i jakich marek produkty wybierać. Matki nie mają lepiej, kąpiele dziecka, przewijanie go, ubieranie, wszystko to wymaga niewyobrażalnej ostrożności i dokładności. Finalnie wszystko to może przysporzyć dużego stresu oraz kilku pierwszych siwych włosów na skroniach.

Jakie akcesoria warto skompletować w dziecięcej wyprawce?

Odpowiednie akcesoria dla niemowląt są twardym orzechem do zgryzienia. Dobranie odpowiedniego wózka, nosidełka, znalezienie dobrej butelki oraz smoczka. Nad każdym z tych zakupów należy się zastanowić i dokonać go z głową niezaprzątniętą zbędnymi myślami. Od dokonania odpowiedniego wyboru w sklepie zależy zdrowie naszego szkraba oraz jakość naszego snu, wiadomo przecież, że jeżeli dziecko nie może zasnąć tym bardziej nie zrobią tego rodzice, który muszą wstawać następnego dnia do pracy, lub zająć się całym domem. Dbając o dziecko dbamy również o siebie, o swój komfort psychiczny oraz fizyczny.

Zobacz też