Kocie szaleństwo, czyli stylizacje inspirowane zwierzęcym motywem

0
Kocie szaleństwo, czyli stylizacje inspirowane zwierzęcym motywem

Ze względu na swoją specyfikę, jesień jest powszechnie uznawana za najsmutniejszą porę roku. Wszystko to za sprawą opadających z drzew liści, deszczu i spadku temperatury do minimalnych wartości.

Kołderka dla niemowlaka do wózka i do łóżeczka

0
Kołderka dla niemowlaka do wózka i do łóżeczka

Odpowiednio dobrana pościel to gwarancja zdrowego snu i doskonałego samopoczucia – fakt ten dotyczy osób w każdym wieku, począwszy od niemowląt, poprzez starsze dzieci, a na osobach dorosłych skończywszy. Większość osób przywiązuje szczególną wagę do strony stricte wizualnej – bez wątpienia jest to kwestia istotna, należy jednak pamiętać, że równie ważna jest jakość pościeli, szczególnie w przypadku niemowląt i małych dzieci, które w łóżeczku spędzają znaczną część życia. Doskonałą propozycją okazuje pościel polskich producentów, produkowana z najwyższej jakości materiałów.

Jak wybrać kołderkę dla niemowlaka?

Kołderka do łóżeczka to jedno z ważnych akcesoriów malucha. Pozornie wydawać się można, ze znalezienie optymalnego rozwiązania nie stanowi żadnego problemu, a jedyną kwestią, jaką należy uwzględnić, jest strona stricte wizualna, czyli wzór. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie – kołderka dla niemowlaka powinna być miła i przyjemna w dotyku, umożliwiająca skórze oddychanie, a także atrakcyjna pod względem estetycznym. Dodatkową kwestią jest w tym przypadku odpowiedni rozmiar – kołderka nie może być ani zbyt mała, ani też zbyt duża. Fakt ten dotyczy także kołderki do wózka, która powinna być lekka, przyjemna w dotyku i dopasowana do wymiarów wózka – jest to szczególnie ważne w przypadku wózków głębokich. Biorąc pod uwagę powyższe kwestie nietrudno zauważyć, że wybór kołderki dla niemowlaka może okazać się – wbrew pozorom – nie lada wyzwaniem. Dodatkowym utrudnieniem okazuje szeroki wybór alternatywnych produktów, oferowanych przez firmy zajmujące się produkcją niemowlęcej i dziecięcej pościeli.

kołderki do wózka

Źródło zdjęcia: https://www.gluck.pl

Kołdra do łóżeczka – która najlepsza?

Ilość i różnorodność kołder dla niemowląt potrafi przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy, nic więc dziwnego, że większość rodziców zastanawia się, który produkt będzie najlepszy dla ich malucha. Do najpopularniejszych rozwiązań należą kołdry hypoalergiczne, antyroztoczowe oraz bawełniane – każda z nich posiada wiele zalet, aczkolwiek wybór powinien być poprzedzony szczegółową analizą indywidualnych potrzeb malucha, a jeśli zaistnieje taka potrzeba, także konsultacją medyczną.

Kołdry dla dzieci – Dla niealergików i alergików

Sporym zainteresowaniem cieszą się lekkie kołderki dla dzieci, wypełnione włóknami silikonowymi HCS. Warto jednak pamiętać, że jest to produkt adresowany dla maluchów, które nie cierpią na alergie wziewne, ewentualnie posiadają lekką, niezdiagnozowaną skłonność do uczuleń. Przedmiotowe kołderki dla dzieci posiadają poszycie z syntetycznego mikrowłókna lub polibawełny, choć drugie rozwiązanie spotykane jest zdecydowanie rzadziej.

Główną zaletą tych produktów jest atrakcyjna cena – kołdry dla dzieci niealergicznych są stosunkowo tanie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Można je prać w pralce, w temperaturze do 60 st. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać całoroczną kołdrę dziecięcą, kołdrę ultralekką lub „cztery pory roku”. Warto jednak pamiętać, że przedstawione powyżej produkty nie powinny być stosowane w przypadku dzieci z silną alergią lub skłonnością do nadmiernego pocenia. Inne parametry powinna posiadać kołdra dla dzieci z AZS lub skłonnością do reakcji alergicznych – w tej sytuacji najlepiej wybrać kołderkę do łóżeczka z wypełnieniem syntetycznym, odporną na pranie w wysokich temperaturach. Poszycie tych produktów składa się zazwyczaj z policottonu lub bawełny (50%) i poliestru (50%). Pod względem cenowym kołdry dla alergików są nieco droższe, nie mniej jednak minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, poza tym są przystosowane do częstego prania w wysokich temperaturach. Kołdry dla dzieci z tendencją alergiczną dostępne są w wariantach całorocznych oraz letnim.

Antyroztoczowe i bambusowe kołdry dla dzieci

Idealnym rozwiązaniem w przypadku dzieci, u których zdiagnozowaną alergię na roztocza lub podejrzeniem tego typu problemów zdrowotnych, są kołdry antyroztoczowe, wypełnione włóknem syntetycznym. Główną zaletą przedmiotowej bielizny pościelowej jest przeciwdziałanie namnażaniu się roztoczy, grzybów i pleśni, a docelowo skuteczne wspomaganie walki z alergią. Bawełniane poszycie zapewnia optymalną cyrkulację pary wodnej oraz ciepła. Godne uwagi i polecenia są także bambusowe kołderki dla niemowląt i małych dzieci, produkowane z włókien organicznych. Produkty te sprawdzają się przede wszystkim w przypadku maluchów z tendencją do lekkiego pocenia. Dzięki właściwościom higroskopijnym bambusowe kołdry dziecięce idealnie wchłaniają i absorbują wilgoć, odprowadzając ję z powierzchni kołdry. W okresie wiosenno-letnim warto pomyśleć o ultralekkiej kołderce do łóżeczka, która posiada w 100% poszycie bawełniane, zapewniając delikatność oraz poczucie przyjemnego chłodu.

Czy można leczyć zęby w ciąży?

0
Czy można leczyć zęby w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas dla kobiety. Jednak burza hormonów powoduje zmiany ph śliny, przez co łatwo o rozwój drobnoustrojów w jamie ustnej. Z tego powodu wiele kobiet w ciąży zmaga się z próchnicą i chorobami przyzębia. Niestety wciąż wiele osób wierzy w mit, że kobiety w stanie błogosławionym nie mogą leczyć zębów, gdyż jest to niebezpieczne. Warto zatem pamiętać, że leczenie zębów w ciąży jest możliwe, a nawet wskazane.

Bo zdrowie jest najważniejsze

Trzeba wiedzieć, że choroby zębów i dziąseł realnie wpływają na zdrowie, nie tylko matki, ale również dziecka. Jak pokazują badania, zaawansowana próchnica zwiększa kilkakrotnie możliwość poronienia. Dlatego będąc w ciąży należy często chodzić na kontrolę. Warto nawet co dwa miesiące. Leczenie zębów w ciąży jest w pełni bezpieczne, jednak trzeba pamiętać, że nie można pod żadnym pozorem wykonywać zdjęć rtg. Nawet jeżeli podejrzewasz, że dopiero zaszłaś w ciąże, to powinnaś o swoich przypuszczeniach powiedzieć stomatologowi.

Leczenie zębów w ciąży jest bezpieczne

W ciąży należy leczyć zęby. Plombowanie jest absolutnie bezpieczne. Warto tutaj wiedzieć, że używane materiały nie mają jakiegokolwiek wpływu na rozwijający się płód. Jednak w przypadku leczenia kanałowego trzeba pamiętać, że nie powinno ono być wykonywane w pierwszym trymestrze, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej. Podobnie sprawa wygląda z wyrywaniem zębów. A co zatem ze znieczuleniem? Jeżeli leczenie dotyczy małego ubytku, to oczywiście najlepiej zrezygnować z niego. W innym wypadku można zdecydować się na znieczulenie.
Warto przy tym wybrać klinikę ultimed.com.pl. Dodatkową zaletą jest fakt, że w klinice działają również inne gabinety specjalistyczne np. gabinet ginekologiczny, co na pewno jest dużym udogodnieniem dla kobiet ciężarnych , gdy lekarze specjaliści są w jednym miejscu.

Zatem o zęby należy dbać cały czas, gdyż to nasza wizytówka. Warto również korzystać z profilaktyki. Na wizyty kontrolne najlepiej umawiać się co pół roku, a w przypadku kobiet ciężarnych nawet co dwa miesiące.

Edukacja daltońska w przedszkolu według planu

0
Edukacja daltońska w przedszkolu według planu

Przygotowanie pociechy w wejście w dorosłość rozpoczyna się jeszcze zanim dziecko zasiądzie w szkolnej ławie. Istotnym elementem nie tylko edukacji, ale też przygotowania do życia w społeczeństwie, są przedszkola. Te tradycyjne, opierające się na znanych od dekad metodach nauczania w ostatnich latach mają coraz większą konkurencję. Świadomi rodzice kilkulatków coraz chętniej szukają alternatywy wobec klasycznych przedszkoli, w których edukacja początkowa przebiega w schematyczny sposób. Owszem, dzieciaki mają zapewniony stały kontakt z rówieśnikami oraz wykwalifikowaną opiekę przedszkolanek, ale też są ograniczone ramami.

Współczesny świat wymaga przede wszystkim samodzielności w podejmowaniu decyzji, co zostało zauważone także przez osoby odpowiedzialne za edukację przedszkolną. Część z metod, którymi cechuje się edukacja daltońska, była podświadomie i świadomie stosowana od lat zarówno w przedszkolach i zerówkach, jak również w domach. Inne zaś stały się podwaliną wciąż nie do końca znanej metody, jaką jest edukacja daltońska w przedszkolach. Za twórczynię tego systemu uważa się Helenę Parkhurst, amerykańską nauczycielkę, która stworzyła metodę polegającą na indywidualnej nauce każdego z uczniów. Plan daltoński pozwolił dzieciom w szkole, później także w przedszkolach, uczyć się we własnym tempie, kładąc uwagę na samodzielność i uzdolnienia. Aby zagwarantować postęp podczas nauki, potrzebne są odpowiednio dobrane materiały i pomoce dydaktyczne. Dzięki nim rozwija się kreatywność oraz na kształtuje pozytywne nawyki, takie, jak: staranność, dążenie do celu oraz samodzielność przy jednoczesnym współdziałaniu w większej społeczności klasy lub grupy.

Jak zrozumieć system daltoński?

Kluczem do zrozumienia systemu daltońskiego jest wizualizacja rozumiana jako kilka poziomów. Podczas zajęć dzieci uczą się odpowiedzialności za siebie i za grupę. Przydział obowiązków to między innymi współpraca pomiędzy uczniami, często skuteczniejsza niż wykonywanie zaleceń nauczycieli. Współdziałanie możliwe jest w każdym sposobie nauczania oraz podczas zabawy. Ważnym elementem edukacji w systemie daltońskim jest przeciwdziałanie w tworzeniu się hermetycznych grupek, negatywnie wpływających na większą społeczność. Owszem, dzieci spędzają sporo czasu z ulubionymi koleżankami i kolegami, ale też uczone są zabawy z innymi bez wykluczenia kogokolwiek poza ramy przedszkolnej społeczności. Role nauczyciela to zapewnienie bezpieczeństwa, obserwacja i dopiero na samym końcu podpowiadanie, jak rozwikłać dany problem. Według twórców metody daltońskiej nadmierne tłumaczenie łączy się z utratą inicjatywy u maluchów. Także nauka pisania i rysowania, czyli grafomotoryka, odbywa się na nieco innych zasadach niż w tradycyjnym przedszkolu.

Plan daltoński można i warto wcielać w życie nie tylko w przedszkolach. Także w domu warto rozwijać umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji i przyczynowo-skutkowości w oparciu o stosowne materiały dydaktyczne. Działanie według planu czy działanie według instrukcji jest równie istotne w późniejszym rozwoju jak nauka życia w grupie i wykorzystywanie twórczego potencjału. Pomocne materiały dla nauczycieli i rodziców to między innymi tablice z planami tygodniowymi i dziennymi, plansze przedstawiające postacie i czynności, książeczki pomagające w nauce pisania i rysowania (w grafomotoryce) czy książki szczegółowo opisujące wdrażanie edukacji daltońskiej w przedszkolu lub w domu, które znajdziesz na mojebambino.pl

Meble dla chłopca

0
Meble dla chłopca

Urządzasz pokój dla chłopca? Zanim podejmiesz decyzję o tym, jak ma wyglądać, zapytaj swojego malucha o to, jak chciałby mieć zaaranżowany własny kącik. Lata dzieciństwa szybko przeminą, dlatego warto dać dziecku jak najwięcej radości i umeblować pokoik zgodnie z jego zainteresowaniami.

Twój syn lubi superbohaterów, piłkę nożną, a może samochody? Nie ma sprawy! Na rynku wnętrzarskim istnieje wiele różnych mebli, które z łatwością można dopasować do pasji dziecka. Jednak urządzając taki pokój nie możemy zapomnieć o tym, by meble były nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim bezpieczne. Dzięki temu przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie i szaloną zabawę. Twój synek lubi motoryzację? Wysokiej jakości meble samochodowe znajdziesz tu: https://sarenka.eu/166-lozka-i-meble-samochodowe. Sprawdź już teraz!

Łóżka samochodowe dla małych rajdowców

Bardzo wielu chłopców w dzieciństwie marzy o tym, by móc pojeździć samochodem. Właśnie dlatego uwielbiają ścigać się miniaturowymi autami po dywanie, a ponad wszystko kochają, momenty, gdy mogą przejechać się samochodem na kolanach taty. A gdyby tak podarować swojemu małemu rajdowcy łóżko samochodowe? Gwarantujemy, że będzie w nim zasypiał z przyjemnością, aż ciężko będzie go z niego wyciągnąć.

samochód łóżko dla chłopca

Sklep Sarenka Meble dla dzieci oferuje szeroki wybór takich łóżek. Są bardzo dobrze wykonane i niejedno dziecko zachwyciło się już ich wielofunkcyjnością. To nie tylko przytulny kącik do spania, ale również idealne miejsce do zabawy i przeurocza dekoracja pokoju. Możesz wybierać spośród wielu kolorów i rodzajów. Dodatkowo każde łóżko można wyposażyć w światła sterowane pilotem oraz rejestrację z imieniem dziecka. Łóżka samochodowe to świetny pomysł na prezent-niespodziankę dla twojego małego chłopca.

Meble samochodowe – spełnienie marzeń każdego chłopca

Meble samochodowe dla chłopca to wybór idealny, którego na pewno nie pożałuje żaden rodzic. Nie zapomnij o tym, by były również funkcjonalne. Pamiętaj, by miały dużo miejsca do przechowywania zabawek i ubrań. Dzięki temu w pokoju nie będzie panował ciągły bałagan.

łóżko dla chłopca samochód uno

Wszystkie dzieci, a zwłaszcza te starsze przez wygląd swojego pokoju chcą wyrazić siebie i pokazać swoje zainteresowania. Zwykłe meble bez wyrazu nie będą spełnieniem marzeń twojego syna, dlatego jeśli wiesz, że interesuje się motoryzacją, nie zwlekaj i zrób mu miłą niespodziankę, za którą będzie ci bardzo wdzięczny. Wybierz meble samochodowe i zobacz, jak bardzo będzie się cieszył.

Jak sobie radzić z niedoborem witaminy D? Objawy niedoboru witaminy D, dawkowanie i zapobieganie skutkom niedoboru

0
Jak sobie radzić z niedoborem witaminy D

Jak sobie radzić z niedoborem witaminy D? Objawy niedoboru witaminy D, dawkowanie i zapobieganie skutkom niedoboru.

Zdrowe zęby i mocne kości, to w dużej mierze zasługa witaminy D. To właśnie dzięki niej układ krążenia funkcjonuje bez zarzutu i zmniejsza się ryzyko rozwoju raka. Niedobór witaminy D może być niebezpieczny dla organizmu. Jakie są objawy niedoboru witaminy D i jak można sobie z nim poradzić?

Niedobory witaminy D – co może być ich przyczyną?

Zapotrzebowanie organizmu na witaminę D jest najczęściej zaspokajane za pomocą produktów spożywczych, bogatych w ten składnik. Mowa tu przede wszystkim o jajkach, mleku, rybach, wątrobie zwierzęcej, maśle czy oleju roślinnym. Czasem jednak zdarza się, że w organizmie jest deficyt witaminy D. Co może go powodować? Za główne przyczyny uważa się:

  • Niedostateczną ekspozycję na słońce
  • Nieprawidłową syntezę aktywnych metabolitów w wątrobie i nerkach
  • Stosowanie określonych leków, np. przeciwpadaczkowych

Deficyt witaminy D w organizmie może prowadzić do niebezpiecznych dla zdrowia powikłań i chorób. Warto zatem, po zauważeniu pierwszych objawów, szybko interweniować i uzupełnić braki tej witaminy w organizmie.

Objawy niedoboru witaminy D

Niedobór witaminy D u niemowląt objawia się nadmiernie płaską główką i wypukłymi guzkami na czole. Brak wystarczającej ilości witaminy D w organizmie malucha opóźnia proces zrastania ciemiączka i może powodować tzw. „żabi” brzuszek, który w pozycji leżącej, charakterystycznie rozlewa się na boki. Jakie są zaś objawy niedoboru witaminy D u dorosłych? Najpopularniejsze to:

  • biegunka,
  • bóle mięśni,
  • choroby przyzębia,
  • brak apetytu,
  • bezsenność,
  • zaburzenia widzenia,
  • pieczenie w ustach i gardle.

Dodatkowo, u osób w każdym wieku, niedobór witaminy D może doprowadzić do otyłości, cukrzycy i chorób układu krążenia.

Niedobór witaminy D – jak sobie z nim radzić?

Witamina D, nie bez powodu jest nazywana „witaminą słońca”. Wszystko dlatego, że – by organizm mógł  samodzielnie ją wytworzyć, potrzebuje jedynie promieni słonecznych. Gdy dochodzi do ekspozycji skóry na słońce, organizm zaczyna automatycznie wytwarzać witaminę D. Jednak same spacery w słoneczną pogodę  mogą nie wystarczyć, tym bardziej, że – paradoksalnie – nadmierna ekspozycja na słońce może być szkodliwa dla skóry i zdrowia. Jak zatem w inny sposób radzić sobie z niedoborem witaminy D? Warto włączyć do codziennej diety produkty spożywcze bogate w witaminę D, jak chociażby jajka, mleko, oleje roślinne czy wątrobę. Dodatkowo, witaminę D można również z powodzeniem suplementować, wybierając odpowiednie preparaty, dostępne powszechnie w aptekach (np. http://bioaron.pl).

Artykuł sponsorowany.

Jak wybrać dobre krzesełko do karmienia dziecka?

0
Jak wybrać dobre krzesełko do karmienia dziecka?

Kiedy dziecko ma około pół roku, a czasem nawet wcześniej, rodzice zaczynają planować rozszerzanie diety. Jest bardzo ważny proces i dobrze jest się do niego przygotować. Warto nie tylko zdobyć wiedzę na temat samego procesu wprowadzanie pokarmów stałych: co wprowadzić, w jakiej kolejności, czego unikać itp. Zadbać tez musimy o odpowiedni sprzęt: krzesełko do karmienia, miseczki i kubki do podawania jedzenia oraz napojów.

Miseczki talerzyki, sztućce

Możemy wybierać spośród naczyń plastikowych, silikonowych lub bambusowych. Szeroki wybór wzorów, kolorów i wielkości. Najlepiej wybrać to co najbardziej nam się podoba. Na początku, jeśli dziecko je samo można podać mu jedzenie bezpośrednio na blacie krzesełka do karmienia, bowiem niezależnie od tego jaki talerzy czy miseczkę wybierzemy i tak z pewnością wyląduje on na podłodze wraz z zawartością. Łyżeczkę warto wybrać nie za dużą i nie za głęboką. Najwygodniejsza będzie z dłuższym trzonkiem ale można spróbować nawet ze zwykłą łyżeczką do herbaty. Jednak jeśli chcemy dać ja dziecku, aby samo próbowało uczyć się nią posługiwać warto wybrać bezpieczniejszą plastikową, bez ostrych zakończeń.

Kubeczek, bidon

Na rynku znajdziemy szeroka ofertę kubków niekapków. Jest to następny etap nauki po piciu z butelki. Zaczynamy od kubka z miękkim ustnikiem podobnym do smoczka, by około 9-10 miesiąca przejść na kubek z twardym ustnikiem. Można tez ominąć ten etap i od razu próbować nauczyć dziecko picia przez miękka słomkę a nawet z otwartego kubka np z Doidy Cup. Są one polecane zwłaszcza przez logopedów i dentystów.

Jednym z najważniejszych wyborów jest jednak wybór krzesełka do karmienia. Warto się dobrze zastanowić, aby jego użytkowanie było przyjemne i bezproblemowo. Nie trzeba od razu sięgać po krzesełka do karmienia z najwyższej i najdroższej półki, powinno ono jednak spełniać kilka wymogów i być dostosowane do naszych potrzeb.

Certyfikaty

Po pierwsze krzesełko do karmienia musi być bezpieczne i spełniać określone normy. W przypadku krzesełek renomowanych firm nie musimy się o to martwić, jednak przy produktach mniej znanych producentów, warto sprawdzić czy produkt spełnia normy europejskie. Aby krzesełko do karmienia było zupełnie bezpieczne, powinno mieć też pasy bezpieczeństwa, najlepiej pięciopunktowe. Bardziej ruchliwe j straszę dzieci mogą czasem próbować samodzielnie z niego wychodzić.

Łatwość czyszczenia

Aby krzesełko do karmienia było dla rodziców praktyczne w użytkowaniu powinno się dać łatwo wyczyścić. W tej kwestii prym przed drewnianymi krzesełkami do karmienia wiodą te plastikowe. Wszelkie wkładki czy poduszki utrudniają mycie i usuwanie zabrudzeń, których zwykle jest sporo. Mimo to przydają się zwłaszcza na początku przygody z jedzeniem, kiedy dziecko jest jeszcze małe i nie siedzi zbyt pewnie. Na specjalnej podkładce lub poduszce jest mu z pewnością wygodniej.

Dobrze aby krzesełko miało regulowaną wysokość, którą można dowolnie zmieniać oraz oparcie, które można ustawić nie tylko pod kątem 90 stopni, ale także w pozycji półleżącej, co jest ważne w przypadku dzieci nie siadających samodzielnie. Zalecenia ekspertów mówią bowiem, iż dziecka które nie siada samo, nie powinno się na silę sadzać.

Warto wybrać krzesełko na kółkach, aby można je było łatwiej przemieścić a także takie, które po złożeniu zajmuje jak najmniej miejsca, Zwłaszcza jeśli nie mamy zbyt dużego mieszkania. Powinno mieć także dużą i wygodna tackę, która w każdej chwili można wyciągnąć i opłukać.

Plecaki dla dzieci i bezpieczeństwo ich użytkowania

0
plecaki dla dzieci

Plecaki dla dzieci są dostępne we wszystkich rozmiarach, kolorach, tkaninach i kształtach i tym samym pomagają dzieciom w każdym wieku wyrażać własne poczucie stylu. A kiedy są właściwie używane, są niewiarygodnie poręczne.

Funkcjonalność plecaków dla dzieci

Wiele plecaków dla dzieci wyposażonych jest w sporą ilość przegródek, które pomagają uczniom zachować porządek, wtedy gdy one przenoszą swoje książki i przybory szkolne z domu do szkoły i z powrotem. W porównaniu z torbami na ramię – plecaki dla dzieci są dużo lepsze, ponieważ silne mięśnie – grzbiet i mięśnie brzucha – wspierają wagę towaru w nich przenoszonego.

Jeśli są prawidłowo noszone – to ciężar w plecaku jest równomiernie rozłożony na całym ciele, a obrażenia ramion i szyi są mniej powszechne niż w przypadku noszenia teczki lub torebki.

Oczywiście te akcesoria są prawie tak sami praktyczne jak plecaki dla dzieci, ale mogą obciążać mięśnie i stawy i mogą powodować ból pleców, jeśli są zbyt ciężkie lub są niewłaściwie używane.

Plecak dla dziecka – bezpieczeństwo użytkowania

Wiele rzeczy może prowadzić do bólu pleców – takich jak uprawianie sportu lub dużo ćwiczeń, zła postawa podczas siedzenia i długie okresy bezczynności. Ale niektóre dzieci mają bóle kręgosłupa, ponieważ cały dzień są obciążone książkami, artykułami szkolnymi i przedmiotami osobistymi.

Lekarze i fizjoterapeuci zalecają, aby maluchy miały nie więcej niż 10% do 15% masy ciała w swoich plecakach dla dzieci. Ale tutaj chodzi też o wiele więcej – gdy ciężki plecak jest nieprawidłowo umieszczony na ramionach, siła ciężaru może ciągnąć dziecko do tyłu. Aby to zrekompensować, dziecko musi pochylić się do przodu lub wygiąć plecy. To może sprawić, że kręgosłup będzie kompresował się nienaturalnie, co prowadzi do bólu ramion, szyi i pleców.

Dzieci, które noszą plecaki na jednym ramieniu – a wielu tak robi, bo myślą, że to wygląda lepiej lub po prostu tak jest łatwiej – mogą skończyć postawą pochylającą się na jedną stronę, aby zrównoważyć dodatkowy ciężar. To może wywołać dolny i górny ból pleców oraz obciążyć ramiona i szyję.

Niewłaściwe użycie plecaka może również prowadzić do złej postawy. Dziewczęta i młodsze dzieci mogą być szczególnie narażone na urazy związane z plecakami, ponieważ są mniejsze i mogą przenosić większe obciążenia cięższe w stosunku do masy ciała.

Niepolecane są plecaki dla dzieci z ciasnymi, wąskimi uchwytami, które wbijają się w ramiona, bowiem mogą zakłócać krążenie i nerwy. Tego typu uchwyty mogą wywoływać mrowienie, drętwienie i osłabienie rąk.

Najlepsze centrum zabaw dla dzieci w Białymstoku – poznaj Fabrykę Misia

0
Najlepsze centrum zabaw dla dzieci w Białymstoku – poznaj Fabrykę Misia

Idea powstania naszego centrum zabaw była dosyć prosta. Chodziło o to, by stworzyć takie miejsce, które poza świetnymi warunkami do swobodnej i beztroskiej zabawy, będzie też oferowało coś świetnego, jedynego w swoim rodzaju. Szybko możesz przekonać się, że będziesz w stanie dopasować dla siebie idealne opcje, które będą mogły w konkretny sposób mieć przełożenie na bardzo dobre rezultaty. Twoje dziecko będzie po prostu zachwycone, gdy odkryje, że prowadzone przez nas centrum to gwarancja niesamowitej frajdy.

Atrakcja numer jeden

To, co jest wisienką na torcie, prawdziwym wyróżnikiem i gwarancją naprawdę maksymalnego poziomu frajdy, to nasz autorski pomysł na warsztaty. Podczas tych warsztatów, dzieciaki własnoręcznie, bazując na swojej wyobraźni, wykonać mogą jedyne w swoim rodzaju zabawki. Swoje własne, zrobione od a do z samodzielnie – pluszowe misie. Stąd właśnie nazwa naszego centrum rozrywki – Fabryka Misia. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia co jeszcze nas wyróżnia. To centrum zabaw dla dzieci jest absolutnie inne niż wszystkie.

centrum zabaw dla dzieci

Dla grup jak i indywidualnie

Gdy przyjrzysz się z bliższej perspektywy naszej ofercie szybko stanie się dla ciebie oczywiste, że masz do czynienia z bardzo wieloma czynnikami, będącymi gwarancją konkretnego podejścia do tematu. Wiemy jak zorganizować warsztaty i różne atrakcje, które będą mogły się przełożyć na maksimum radości dla dzieciaczków. To jest normalna sprawa, przecież każdy z nas kiedyś w dzieciństwie miał ulubioną maskotkę. A z doświadczenia wiemy, że i dorośli czasem chętnie podłączają się w ten twórczy proces. Cóż, taka nutka dziecięcej kreatywności.

przedstawienie dla dzieci

Naprawdę warto postawić na odwiedziny u nas

Szczególnie, że masz tu do czynienia z gwarancją, że Twoje dziecko będzie miało pełnię frajdy. My wiemy, jak zająć się dziećmi aby naprawdę twórczo i w pełni pozytywnie mogły spędzać czas. Szybko się przekonasz, że nasze doświadczenie będzie gwarantowało rewelacyjne wręcz efekty. Nie czekaj, już teraz poznaj bliżej nasze miejsce, zaprasza Fabryka misia w Białymstoku. Zdecydowanie zapewnisz swojemu dziecku świetnie spędzony czas. A być może, ze swojej dorosłej perspektywy też będziesz mieć świetną frajdę. Czy jesteś w stanie przypomnieć sobie swojego pierwszego pluszowego przyjaciela z dzieciństwa? Wiemy jedno. Na pewno będziesz w stanie szybko wrócić z sentymentem do czasu swoich lat dziecięcych. Gwarantujemy Ci świetną sentymentalną wycieczkę, a dla Twojej pociechy – moc atrakcji.

Zapraszamy serdecznie do nas!

Męczący, suchy kaszel u dziecka. Przyczyny i sposoby leczenia

0
Męczący, suchy kaszel u dziecka. Przyczyny i sposoby leczenia

U dziecka kaszel najczęściej jest suchy. Pojawia się na początku infekcji układu oddechowego i nie ma wydzieliny, przez co jest bardzo uciążliwy. Aby się go pozbyć, warto wypróbować domowe sposoby. Jeśli one nie pomogą, należy podać dziecku sprawdzony syrop na kaszel, a ostatecznie – udać się do lekarza.

Zobacz też