Jak wybrać dobry lunchbox do pracy, szkoły i na wyjazd?

0
Jak wybrać dobry lunchbox do pracy, szkoły i na wyjazd?

Lunchbox to praktyczny pojemnik służący do przechowywania i przenoszenia żywności. Ogromny ich wybór oraz zróżnicowana funkcjonalność sprawiają jednak, że często nie wiemy, jaki lunchbox najlepiej sprawdzi się do naszych potrzeb. W tym artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pojemnika na żywność, aby móc wygodnie korzystać z niego w pracy, szkole oraz podczas dłuższych wyjazdów.

Jak prawidłowo przewinąć niemowlaka?

0
Jak prawidłowo przewinąć niemowlaka?

Przewijanie niemowlaka wydaje się młodym rodzicom bardzo trudne. Z czasem jednak staje się rutynową czynnością. Jednak zanim tak się stanie, warto nauczyć się, jak prawidłowo powinno przebiegać przewijanie niemowlęcia (zobacz: https://humana-baby.pl/blog/przewijanie-malucha-zrobic-prawidlowo/), by było bezpieczne, szybkie i niestesujące dla dziecka.

Przede wszystkim podłoże

To, gdzie przewijamy dziecko, jest ważne, nie tylko dla malucha, ale także dla rodziców. Przede wszystkim musi to być stabilne i pewne podłoże. Świetnym rozwiązaniem jest stół do przewijania, jednak potrzeba na niego sporo miejsca. Dlatego bardzo dobrym wyjściem jest podkładka do przewijania, która zmienia np. łóżeczko w tymczasowy stół. Plusem takiej opcji jest to, że łóżeczko ma idealną wysokość, by rodzicom wygodnie było przewijać bobasa bez konieczności schylania się. Ponadto taką podkładkę można swobodnie transportować i położyć jednakowo na stół, łóżko, czy inne podłoże. Taka mata ma wiele plusów.

Jak przebiega przewijanie?

Po pierwsze trzeba zdjąć dziecku ubranko. Bardzo praktyczne są body, które odpinają się właśnie między nóżkami, wtedy nie musimy w ogóle rozbierać dziecka, wystarczy odpiąć guziczki. Następnie, w zależności od tego, czy dziecko zrobiło kupkę, czy tylko siku należy wytrzeć mu pupę. Pozbywamy się brudnej pieluchy. Dzięki temu, że przewijanie odbywa się na stole lub podkładce do przewijania, nie musimy się obawiać, że pobrudzimy meble. Jeśli dziecko zrobiło tylko siku, to wystarczy wytarcie nawilżaną chusteczką. Natomiast w przypadku kupy najpierw powinno się zebrać jej resztki papierem, a potem przemyć pupę wodą z mydłem. Dzięki temu dziecko będzie czyste i świeże, a także wyeliminujemy wszelkie bakterie.

Czego nie robić przy przewijaniu?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że chusteczki są jednorazowe, i przetarcie ubrudzonych części ciała skutkować powinno wyrzuceniem ich. Jakiekolwiek próby ponownego użycia są absolutnie zakazane. Ponadto nie powinno się podnosić dziecka za nogi do góry. Jest to dość częsty proceder i możemy tym dziecku zrobić krzywdę. Ważne jest prawidłowe zabezpieczenie miejsca, w którym przewijamy dziecko, nie tylko pod względem czystości, ale także tego, czy dziecko jest bezpieczne. Jeśli choć na chwilę spuścimy je z oczu, może się przeturlać i po prostu spaść, jeśli nie jest wystarczająco dobrze zabezpieczone ze wszystkich stron. Dlatego warto mieć przewijak z brzegami, dzięki czemu dziecko będzie bezpieczne.

Przewijanie z czasem staje się czynnością wykonywaną bez zastanowienia. Dziecko przewijamy od kilku do kilkunastu razy na dobę, dlatego z czasem dochodzi się do wprawy. Bardzo fajną rzeczą, która ułatwia przewijanie i sprawia, że staje się ono wygodniejsze, są pieluchomajtki, które sprawdzają się u większych dzieci. Wystarczy je naciągnąć na pupę niemowlaka, jak majtki i gotowe. Bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli mamy do czynienia z bardzo ruchliwym dzieckiem. Należy także pamiętać bezwzględnie o higienie dziecka czyli o odpowiednim wycieraniu i myciu.

Więcej porad odnośnie opieki nad niemowlakiem znajdziesz tu: https://humana-baby.pl/blog/

Problemy młodych rodziców

0
Problemy młodych rodziców

Stres, życie w pośpiechu, tona zmartwień i jeden, niesamowicie ważny i wielki powód do czucia dumy i bycia szczęśliwym. Tak można opisać przeżycia związane z pierwszym dzieckiem młodego małżeństwa. Niekiedy okres przed samymi narodzinami może okazać się dla niektórych wiele trudniejszy niż to, co następuje po nich.

Co warto kupić przed przyjściem dziecka na świat?

Młodzi rodzice zawsze czują się oszołomieni sytuacją, przed jaką postawił ich los. Nawet jeżeli dziecko jest zaplanowane, to pewien stopień zagubienia pozostaje w głowach dumnych rodzicieli. Dziecko wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością oraz kosztami. Utrzymanie go po narodzinach to jedno, ale nawet kompletowanie wyprawki dla noworodka bywa niesamowicie wręcz kosztowne. Bardzo często bywa też tak, że rodzice nie wiedzą, co powinni tak naprawdę kupić i finalnie brakuje im wielu rzeczy, lub kończą z produktami, których nigdy tak naprawdę nie będą mieli okazji użyć. Warto w takiej sytuacji skonsultować się z wykwalifikowanych pracownikiem sklepu www.hoplik.pl, który pomoże w skompletowaniu odpowiedniej wyprawki dla noworodka.

Wyprawka dla niemowlaka jest zagadnieniem, z którym nie jeden młody ojciec nie jest w stanie sobie poradzić samodzielnie. Rzadko, kiedy bywa bowiem, by bez konsultacji, z własną matką, lub teściową wiedział, co powinien kupować, na co zwracać uwagę i jakich marek produkty wybierać. Matki nie mają lepiej, kąpiele dziecka, przewijanie go, ubieranie, wszystko to wymaga niewyobrażalnej ostrożności i dokładności. Finalnie wszystko to może przysporzyć dużego stresu oraz kilku pierwszych siwych włosów na skroniach.

Jakie akcesoria warto skompletować w dziecięcej wyprawce?

Odpowiednie akcesoria dla niemowląt są twardym orzechem do zgryzienia. Dobranie odpowiedniego wózka, nosidełka, znalezienie dobrej butelki oraz smoczka. Nad każdym z tych zakupów należy się zastanowić i dokonać go z głową niezaprzątniętą zbędnymi myślami. Od dokonania odpowiedniego wyboru w sklepie zależy zdrowie naszego szkraba oraz jakość naszego snu, wiadomo przecież, że jeżeli dziecko nie może zasnąć tym bardziej nie zrobią tego rodzice, który muszą wstawać następnego dnia do pracy, lub zająć się całym domem. Dbając o dziecko dbamy również o siebie, o swój komfort psychiczny oraz fizyczny.

Roboty w służbie rozwoju dzieci

0
Roboty w służbie rozwoju dzieci

Dziś zabawki edukacyjne przybierają różnorodne formy, niekiedy również bardzo futurystyczne. Coraz wyraźniej w przestrzeni rynkowej zarysowują się różnorodne humanoidalne roboty, z szerokim zakresem funkcji, który ma służyć rozwojowi dziecka oraz uatrakcyjnić codzienną zabawę. Humanoidy nabierają na popularności pośród nowocześnie zorientowanych rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku jedynie to co najlepsze. Roboty to inwestycja, która się zwraca, zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku i to na wielu poziomach. Pozwalają one pogodzić naukę z zabawą oraz dać dziecku prawdziwie edukacyjną zabawkę do ręki.

Nie wszystko jest edukacyjne

Dziś bardzo nadużywa się pojęcia „edukacyjne” w stosunku do produktów skierowanych na potrzeby dzieci. Nie każda zabawka, która jest elektroniczna jest rzeczywiście edukacyjna. Z humanoidalnymi robotami jest inaczej. Zostały one w wielu przypadkach w zależności od modelu zaprojektowane na potrzeby dzieci w różnym wieku. W efekcie zakres ich funkcji dopasowuje się do bieżącego rozwoju dziecka i pomaga mu wzrastać. Humanoidy stają się coraz popularniejsze, w efekcie ich zakres funkcjonalności coraz bardziej się powiększa. Mogą być one towarzyszami codziennych zabaw wynosząc je na zupełnie inny poziom. Roboty pomogą rodzicowi zając dziecko i uzyskać pewność, że szybciej rozwija swoje zdolności czy to manualne, koordynację czy twórcze. Roboty humanoidalne będą małymi przyjaciółmi dziecka, a nie zwykłą zabawką, która szybko wyląduje na półce lub dnie szafy i będzie porastać kurzem. Czegoś takiego elektronicznemu przyjacielowi się nie robi. Humanoidy można łatwo dostosować zakresem funkcji do indywidualnych potrzeb malucha oraz dorastającego dziecka, osobistych preferencji oraz posiadanego budżetu. Robot nie musi być wcale duży, sporą popularnością cieszą się zminiaturyzowane wersje, które maluch może łatwo ze sobą zabrać i nie rozstawać się z zabawką.

Kupić jakość z sieci

W sklepach stacjonarnych humanoidy się dostanie, jednak przeważnie są one podrzędnej jakości z małym zakresem funkcji i po wygórowanej cenie. Sklepy lokalne naliczają duże marże w stosunku do sprzedawanych produktów. Lepiej po humanoidy odnieść się do sieci. Tam znajdzie się znacznie szerszy wybór różnorodnych edukacyjnych robotów, które zapewnią dziecku wiele godzin wspólnej rozwijającej zabawy. Szukając zabawki, która rzeczywiście wprowadzi różnice warto zainteresować się jakie humanoidalne roboty byłyby najlepsze dla dziecka i w czym mogą mu one pomóc. Zakres opcji jest wyjątkowo szeroki, a wiosenne promocje już za rogiem.

Papier do scrapbookingu – jak wybrać odpowiedni?

0
Papier do scrapbookingu - jak wybrać odpowiedni?

Miłośnicy scrapbookingu swoją przygodę zazwyczaj rozpoczynają od poszukiwania odpowiednich materiałów, bowiem ta dyscyplina rękodzieła wymaga użycia wielu surowców i akcesoriów. Co zatem jest potrzebne do wykonania tych rękodzielniczych dzieł? Nożyk i nożyczki, mata samoregenerująca, klej, trymer, linijka, kostki 3D i oczywiście papier.

Jakościowy papier, czyli podstawowy materiał w scrapbookingu

Papier do scrapbookingu powinien wyróżniać się walorami dekoracyjnymi, dobraną grubością, jakością oraz trwałością. Niektórzy początkujący rękodzielnicy używają najzwyklejszego papieru. Być może jest to dobre rozwiązanie na samym początku, gdy chcemy uniknąć kosztów. Jednak prawdziwe dzieła osiągnąć można tylko z użyciem papieru dedykowanego. Czym ten papier różni się od zwykłego papieru szkolnego? Jest bardziej podatny na modelowanie i wycinanie. Wyróżniamy papiery do rękodzieła grubsze i cieńsze – w zależności od tego, jaki jest nam potrzebny. Dodatkowo jakościowy papier do scrapbookingu odznacza się wysokim stopniem trwałości. Powinien być oznaczony notką „Acid and lignin free”, która oznacza brak ligniny i wyższe pH papieru. Taki papier nie żółknie, nie powoduje niszczenia zdjęć stosowanych do scrapbookingu i na długo zachowuje swoje walory. Papier dedykowany można zakupić w całych zestawach, co dodatkowo ułatwia tworzenie kartek osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę.

Papier dedykowany – walory dekoracyjne, zestawy i dodatki

Zestawy papierów do scrapbookingu umożliwiają stworzenie idealnej kartki, w łatwy sposób. Ich wzory są dobrane stylistycznie i kolorystycznie. Jeśli zależy nam na podkreśleniu indywidualności, warto samodzielnie dobrać papier do scrapbookingu i dodatki. Mimo to, zakup zestawów zazwyczaj jest bardziej opłacalny. Specjalne mieszanki zawierają zarówno papier, jak też naklejki, tasiemki, koraliki, ćwieki i inne akcesoria ozdobne. Papiery do scrapbookingu wyróżniają się przepięknym designem. Tworzone są przez projektantów grafiki i artystów. Zazwyczaj papier oznaczony jest artystycznym tytułem, który przybliża zamiary autora. To bardzo inspirujące! Pojawiają się papiery jednostronne i dwustronne. Papiery o dwóch stronach sprawiają niemałe trudności, ponieważ obie strony prezentują się pięknie. Warto zachować wszystkie ścinki, później mogą się jeszcze przydać! Odpowiednio wykorzystywany papier jest bardzo wydajny. Posiadając cały zestaw do scrapbookingu, czyli akcesoria do cięcia i klejenia, odpowiedni papier oraz dodatki i dekoracje – można rozpocząć pracę twórczą. Powstają najróżniejsze motywy: od eleganckich, poprzez romantyczne aż po nowoczesne. Wszystko zależy od zamysłu twórcy.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.fantasyscrap.pl/pol_m_Papier-do-scrapbookingu-1343.html

Sposoby na łatwe utrzymywanie porządku w domu

0
Sposoby na łatwe utrzymywanie porządku w domu

Cenisz ład i porządek w domu, ale nie masz czasu ani ochoty na wielogodzinne sprzątanie, na dodatek kilka razy w tygodniu? Przekonaj się, jakie sprytne sposoby na sprzątanie znacząco skrócą i uprzyjemnią Ci wykonywanie obowiązków domowych. Zautomatyzuj niektóre prace i przychodź do domu na gotowe, by cieszyć się wnętrzem czystym, lśniącym i pachnącym!

Top 5 najlepszych fotelików z grup mieszanych

0
Top 5 najlepszych fotelików z grup mieszanych

Wiele osób kupując foteliki samochodowe pragnie zaoszczędzić. Jednym ze sposobów, który nie rzutuje na bezpieczeństwie, w przeciwieństwie do zakupu modeli używanych jest wybór fotelików z grup mieszanych bądź łączonych. Choć foteliki samochodowe dla dzieci od 15 kg do 36 kg stanowią osobną grupę i zwykle kupowane są dla dzieci w wielu szkolnym, to jednak są rodzice, którzy kupują je wcześniej, nawet w 3 roku życia dziecka, dlatego również znalazły się w naszym zestawieniu najlepszych fotelików z grup mieszanych.

Pelargonia afrykańska – właściwości i zastosowanie

0
Pelargonia afrykańska – właściwości i zastosowanie

Pelargonia, przez większość osób jest kojarzona jedynie z ozdobnym kwiatem. Mało kto wie o specjalnej odmianie tej rośliny – pelargonii afrykańskiej, która wprawdzie nie prezentuje się tak okazale, ale wykazuje cenne dla organizmu właściwości. To naturalny środek na poprawienie odporności oraz skuteczny sposób na szybkie przezwyciężenie przeziębienia i grypy – przede wszystkim u dzieci.

Pelargonia afrykańska – kwiat z Afryki Południowej

Właściwości pelargonii afrykańskiej, jako pierwsi docenili mieszkańcy Afryki Południowej. Zamieszkujące tam plemię Zulusów, nadało roślinie nazwę „umckaloabo”, która oznacza ostry kaszel. Właśnie z leczenia tej przypadłości zasłynęła pelargonia afrykańska. Przez plemię Zulusów, była stosowana także do leczenia m.in. gruźlicy, biegunki, kolki jelitowej, rzeżączki oraz zapalenia błony śluzowej żołądka. Współczesne badania naukowe potwierdziły niektóre z tych właściwości rośliny.

Pelargonia afrykańska – kwiat o cennych właściwościach

Pelargonia afrykańska jest powszechnie znana i stosowana w medycynie. Najczęściej wykorzystuje się ją w formie ekstraktu z korzenia rośliny. W takiej formie, wykazuje bardzo istotne dla zdrowia właściwości – nie tylko przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, ale też immunostymulujące. Wysokiej jakości extrakt z pelargonii afrykańskiej jest w stanie zahamować rozwój infekcji górnych dróg oddechowych (zapalenie gardła, przeziębienie, zapalenie oskrzeli, choroby zatok i migdałków).

Ekstrakt z pelargonii afrykańskiej nie tylko zatrzymuje rozwój infekcji, ale też pozytywnie wpływa na cały układ oddechowy, szczególnie na znajdujący się w nim mechanizm śluzowo-rzęskowy. W jaki sposób działa? Pobudza rzęski do ruchu, przez co pomaga szybciej pozbyć się z organizmu gęstego, zalegającego śluzu. Tym samym, właściwości pelargonii afrykańskiej są w stanie złagodzić uporczywy kaszel. Dodatkowo, zawarte w ekstrakcie substancje z grupy tamaryn, tanin i proantocyjanidyn, poprawiają kondycję systemu odpornościowego organizmu.

Pelargonia afrykańska – zastosowanie

Pelargonię afrykańską najlepiej stosować w okresie jesienno-zimowym, kiedy możliwość złapania infekcji jest największa. Na niechciane choroby są narażeni wszyscy, którzy często przebywają w dużych skupiskach – w komunikacji miejskiej, centrach handlowych oraz – w przypadku dzieci – przedszkolach, szkołach i parkach rozrywki. Zatem nic dziwnego, że właśnie w tym okresie, zachorowalność zdecydowanie wzrasta, szczególnie u dzieci, które nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego układu immunologicznego. W celu wzmocnienia odporności można sięgnąć po gotowe preparaty zawierające w składzie pelargonię afrykańską, takie jak Pelafen (http://pelafen.pl/).

Artykuł sponsorowany.

Skóra atopowa – kosmetyki, pielęgnacja

0
Skóra atopowa - kosmetyki, pielęgnacja

Ustalono, że podstawową przyczyną atopowego zapalenia skóry jest dziedziczność. 10% to ryzyko zachorowania na atopowe zapalenie skóry przez dziecko, u którego nic podobnego nie zaobserwowano w rodzinie. 50%  jeśli jedno z rodziców miało to schorzenie w dzieciństwie lub w wieku dorosłym. Do 80% jeśli podobna choroba została zdiagnozowana u obojga rodziców.

Objawy atopowego zapalenia skóry

Zarówno u dzieci, jak i u dorosłych objawy są mniej więcej takie same.

  • Bardzo sucha, szorstka skóra z pęknięciami najczęściej na policzkach, za uszami, na fałdach łokci, nóg, fałdach szyi, na klatce piersiowej, pośladkach. A temu wszystkiemu towarzyszy swędzenie.

Jeśli ktoś nie potrafi szybko ustalić przyczyny i wprowadzić łagodnej pielęgnacji, proces ten ulega pogorszeniu, szczególnie, jeśli dojdzie do podrażnienia zaatakowanych miejsc. Pojawiają się pęcherze, skóra staje się mokra. W przypadku braku należytej staranności może dojść do zakażenia bakteryjnego, ponieważ odporność podrażnionej skóry jest bardzo słaba.

Przyczyny atopowego zapalenia skóry

  Atopowe zapalenie skóry jest formą alergii. I, z reguły, jej pierwszym etapem. Dalszy rozwój alergii wzrasta: zapalenie skóry, nieżyt nosa, astma. Reakcje alergiczne mogą powodować różne czynniki. Na przykład jedzenie. U dzieci w wieku poniżej 3 roku życia alergia często związana jest z białkiem mleka. U dorosłych najczęstszymi alergenami są: jajka, owoce cytrusowe, czekolada, owoce morza, orzechy, owoce, warzywa i jagody. Ponadto kurz do 70% przypadków. Chemikalia, na przykład proszek do prania. Barwniki, środki konserwujące. Rośliny pyłkowe. W ostatnich latach często mówią o związku między mikrobiomami jelitowymi a objawami atopowego zapalenia skóry. Dlatego ważne jest, aby omówić z lekarzem wybór prawidłowych probiotyków.

Skóra atopowa – kosmetyki, pielęgnacja

Po znalezieniu źródła problemu, a nawet w procesie jego wyszukiwania, najważniejsze jest właściwe, delikatne, terapeutyczne pielęgnowanie skóry atopowej.

Oczyszczenie

Idealnym rozwiązaniem są produkty specjalnie zaprojektowane dla osób z atopowym zapaleniem skóry. W remisji można rozważyć zastosowanie balsamu micelarnego. Dotyczy to zarówno pielęgnacji twarzy, jak i ciała. Jednak wybierając mleczko micelarne i środki do prania, ważne jest, aby skupić się na subiektywnych odczuciach, które są bardziej niewygodne dla skóry. W aptece można nabyć olejek oczyszczająco-zmiękczający pod prysznic wyprodukowany z wyciągu z młodych pędów owsa Rhealba. Produkt ma delikatne działanie oczyszczające i nawilżające, ponadto wygładza skórę atopową. Olejek służy do mycia bardzo suchej skóry całego ciała.

Nawilżanie

Oczywiście konieczny jest właściwy wybór specjalnego narzędzia. I nawet podczas remisji, gdy skóra wygląda idealnie, nie należy rezygnować z kosmetyków dla bardzo wrażliwej skóry. Poza zaostrzeniem choroby konieczne jest nawilżenie skóry, co najmniej dwa razy dziennie. Podczas zaostrzeń zwiększa się częstość stosowania środków zmiękczających.

Wśród kosmetyków do pielęgnacji skóry atopowej, które można dostać w aptece, warto zwrócić uwagę na krem nawilżający bezzapachowy wyprodukowany na bazie pestek z dyni i oleju z ogórecznika lekarskiego. Składniki kremu nawilżającego skutecznie łagodzą objawy zapalenia, redukują utratę wody, zapobiegają nadmiernemu przesuszeniu skóry.

Łagodzenie swędzenia

W rozwiązaniu tego problemu, pomocne są specjalne środki do miejscowego stosowania i woda termalna. Można ją rozpylać bezpośrednio na podrażnione miejsca lub nałożyć zwilżonym wacikiem. Krem nawilżająco-natłuszczający z takimi składnikami jak: gliceryna, parafina, woda ogranicza swędzenie, łuszczenie się naskórka.

Ochrona przed słońcem

Właściwości ochronne skóry z atopowym zapaleniem są bliskie zeru. Dlatego wszystkie odsłonięte obszary w sezonie letnim powinny być chronione za pomocą kosmetyków farmaceutycznych, ponieważ uwzględniają potrzeby najbardziej wrażliwej skóry. Stosując emulsję do ciała, której głównym składnikiem jest masło shea posiadające właściwości nawilżające i zmiękczające, można zabezpieczyć skórę atopową przed wpływem szkodliwych czynników.

Składnik ten zawiera naturalny filtr chroniący przed promieniowaniem UV, zabezpieczenia skórę przed przesuszeniem. Emulsja do skóry atopowej jest przebadana dermatologiczne i dostępna w aptekach. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania filtrów przeciwsłonecznych dla dzieci, opracowanych zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami pod nadzorem dermatologów i pediatrów.

Pielęgnacja skóry głowy

Atopowemu zapaleniu skóry często towarzyszy suchy łupież. Ale nie należy kupować jakichkolwiek szamponów przeciwłupieżowych, trzeba nabyć w aptece szampon z etykietą dla wrażliwej skóry głowy. I tylko w markach kosmetyków farmaceutycznych. Jeśli to możliwe, przed płukaniem należy nawodnić skórę głowy wodą termalną. Wśród szamponów dla skóry atopowej w aptece można nabyć produkt wykonany na bazie oleju lnianego z bogatą zawartością kwasów Omega, 3 który poprawia kondycję włosów. Szampon niweluje odczuwanie swędzenia skóry głowy.

Funkcje pielęgnacji skóry dziecka w atopowym zapaleniu skóry

Generalnie główne etapy opieki nad dziećmi i dorosłymi nie różnią się. Oczywiste jest, że pielęgnacja włosów dziecka raczej nie będzie wymagać specjalnego szamponu lepiej zrobić to przy użyciu środków do mycia delikatnej skóry. Niektóre marki farmaceutyczne opracowują specjalne linie kosmetyków do pielęgnacji z atopowym zapaleniem skóry, które można stosować od pierwszych dni życia.

Źródło: Apteka internetowahttps://www.zaufane-apteki.pl/blog/skora-atopowa-kosmetyki-pielegnacja-196.html

Dobre przedszkole to dobry start dla Twojego malucha

0
Dobre przedszkole to dobry start dla Twojego malucha

Każdy rodzic w pewnym momencie orientuje się, że nie ma pojęcia kiedy minęły te wszystkie lata. Jeszcze niedawno uczyłeś swoją pociechę chodzić, starałeś się złagodzić ból ząbkowania i ze wzruszeniem nasłuchiwałeś każdego nowego słowa. Lecz przychodzi czas w życiu rodzica, gdy należy zastanowić się nad wyborem przedszkola. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na komfort opieki domowej warto zastanowić się nad placówką państwową lub prywatną.

Już od dawna wiadomo, że przebywanie w grupie rówieśników służy większości dzieci. Korzyści płynące z integracji na wczesnym etapie rozwoju są zdecydowanie długofalowe i mają wpływ na całe życie.

Musimy zdać sobie sprawę, że rozwój technologii niesie ze sobą nie tylko poprawę jakości naszego życia, ale może wpływać negatywnie na rozwój dziecka. Jednak dzięki odpowiedniej placówce, możemy uniknąć tych nieprzyjemnych aspektów. Jedną z najlepszych opcji jest wybór prywatnego przedszkola. Takie placówki odznaczają się zazwyczaj wysoką jakością świadczonych usług, różnorodnością zajęć oraz indywidualnym podejściem.

Jak zatem wybrać prywatne przedszkole w Poznaniu? Ten artykuł pomoże odpowiedzieć na to pytanie.

Jak wybrać dobre prywatne przedszkole w Poznaniu?

Po pierwsze należy wziąć pod uwagę lokalizację. Dobrze, aby placówka nie znajdowała się po drugiej stronie miasta. Warto postawić na miejsce, które usytuowane będzie blisko terenów zielonych. Dzięki temu unikniemy stresów związanych z przebijaniem się przez zakorkowane miasto – dziecko nie będzie zatem kojarzyło codziennych odwiedzin w przedszkolu z bieganiną, stresem i pośpiechem. Zaś spacery i zabawa na świeżym powietrzu wspomogą jego zdrowie i odporność.

Ponadto warto zwrócić uwagę na ofertę przedszkola, czy w programie znajdują się różnorodne zajęcia, rozwijające dziecko w wielu aspektach – ruchowym, muzycznym, sportowym, intelektualnym.
Nie możemy zapomnieć o umiejętnościach interpersonalnych. Prywatne przedszkole w Poznaniu powinno stawiać na niewielkie grupy. Dzięki temu dzieci lepiej się poznają, a te bardziej nieśmiałe nie czują się osaczone. Dodatkowo w mniejszych grupach wychowawca może skuteczniej uczyć, skupiać się na potrzebach podopiecznych i wychwytywać nawet najmniejsze problemy rozwojowe, aby poinformować rodziców o obszarach rozwoju dziecka, na które należy zwrócić większą uwagę.

Chociaż wydawałoby się to już standardem, nie możemy zapomnieć o nauce języków obcych. Dzieci w wieku przedszkolnych uczą się języków szybko i niejako „naturalnie” – mózg ludzki jest w tym wieku chłonny niczym gąbka, dlatego dobrze dobrany program edukacji z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Nie należy jednak zapomnieć o zabawie. Wszak nasze maluchy przede wszystkim uwielbiają się bawić! A świadomy wychowawca, dobry pedagog potrafi połączyć przyjemne z pożytecznym  – tak aby nauka i zabawa szły w parze.

Wartość edukacji przedszkolnej potwierdzają badania. Dzieci, które rozpoczęły przedszkole w wieku lat 3 lub 4, osiągają znacznie lepsze wyniki, gdy kończą trzecią klasę podstawówki. Instytut Badań Edukacyjnych w roku szkolnym 2012/2013 dostarczył wyników badań, z których wynika, że dzieci, które spędziły w przedszkolu minimum 3 lata, wykazują lepsze wyniki w zakresie czytania oraz umiejętności matematycznych. Są to obszary edukacji, na które zwraca się uwagę w przedszkolach.

To wszystko pokazuje, że wartość uczęszczania do przedszkola udowadniają liczby, badania i zdanie ekspertów. Być może dla wielu rodziców będzie to stanowić ostateczne potwierdzenie wartości tego typu edukacji.  

Zobacz też