Park rozrywki Energylandia – atrakcje dla najmłodszych

0

Rodzinny park rozrywki to doskonałe miejsce na rodzinne spędzenie czasu z najmłodszymi. W wesołym miasteczku znajdują się liczne atrakcje, przeznaczone tylko do użytku dzieci, jak: karuzele, huśtawki, małe samochodziki, zjeżdżalnie czy mini roller coastery.

Schemat żywieniowy niemowląt – jak prawidłowo żywić niemowlaka?

0

Większość rodziców niemowląt ma wątpliwości co do tego, jak prawidłowo karmić swoje dzieci. Eksperci do spraw żywienia przypominają, że niektóre produkty są niezbędne w diecie maluszków, inne zaś nie powinny się w niej znaleźć. Aktualny schemat żywienia niemowląt jest przyjazdy rodzicom i jednocześnie nastawiony na indywidualne potrzeby dziecka.

Czym jest atopowe zapalenie skóry?

0

Atopowe zapalenie skóry to choroba, która bardzo często występuje u małych dzieci. Może się pojawić nawet u kilkumiesięcznego niemowlaka. Najczęściej przemija w ciągu paru pierwszych lat życia dziecka, ale niestety nie zawsze tak się dzieje.

Jaka powinna być idealna niania?

0

Każdy pracujący rodzic marzy o tym, by znaleźć idealną nianię dla swojego dziecka. Na co zwrócić uwagę, przy zatrudnianiu opieki dla naszej pociechy?

Popularne style aranżacji wnętrz

0

Urządzając swoje nowe lokum lub odświeżając dotychczasowe, przy dobieraniu jego wyposażenia możemy kierować się wieloma względami. Po pierwsze: zwykle ogranicza nas budżet. Na pewno kieruje nami też aspekt funkcjonalności danego wnętrza. Inaczej urządzimy pokój mający być salonem, a inaczej sypialnię czy gabinet. Wreszcie, po uwzględnieniu tych najważniejszych punktów, dochodzimy do kwestii estetycznej. Z całą pewnością chcemy mieszkać we wnętrzach, które pasują do naszego gustu, podobają nam się. Urządzanie mieszkania ściśle wedle określonego stylu nie jest rzecz jasna przymusem ani wymogiem, warto jednak poznać kilka wiodących stylów, choćby po to, aby mieć skąd czerpać inspiracje. Znajomość najpopularniejszych stylów aranżacji mieszkań pozwoli też zorientować się, jakie dodatki do siebie pasują i z jakiego stylu zostały zaczerpnięte elementy wystroju, które widzieliśmy na przykład u znajomych. Być może chcielibyśmy wprowadzić także u siebie wszechobecną skandynawską biel albo jakiś ciekawy mebel vintage.

Dlaczego warto kupić mieszkanie przy ul. Cystersów w Krakowie?

0

Posiadanie swojego mieszkania jest marzeniem wielu rodzin. Decydując się na kupno „własnego M” warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które przesądzają o wygodzie i bezpieczeństwie jego użytkowania.

Zdrowe stopy to piękne stopy. Jak tego dokonać?

0

W pielęgnacji zdrowia i ciała często pomijamy stopy, a jest to duży błąd! Zachowanie estetycznie wyglądających i zdrowych stóp wymaga bowiem regularnego o nie dbania. Jak prawidłowo troszczyć się o nasze stopy, aby były nie tylko piękne, ale także by nie przysparzały nam kłopotów zdrowotnych i nie utrudniały codziennych czynności? Pomocna będzie wizyta u lekarza podologa. Dowiedz się więcej, czytając poniższy artykuł.

Zabawki dla dzieci – drewniane czy plastikowe?

0

Dzieci uwielbiają zabawki… wszystkie. Ich chęć posiadania tej czy innej zabawki zależy od danej chwili, nastroju, witryny w sklepie. Chyba żadne dziecko nie potrafi szybko odpowiedzieć, co woli, zabawki drewniane czy plastikowe”? Woli wybrać tą, która akurat wpadła mu w oko. A w oko częściej jednak wpadają te plastikowe, krzykliwe i bardziej kolorowe. Tylko czy to źle? Takie pytanie często jawi się w głowach rodziców, bo przecież dawno już ustalono, że to te drewniane są lepsze, bardziej edukacyjne i pożyteczniejsze…

Rotawirus: jak można się nim zarazić? Czy da się uchronić przed nim twoje dziecko? Odpowiadamy

0

Rotawirus stanowi jedną z najczęstszych przyczyn biegunki infekcyjnej u dzieci. Zbagatelizowany może stanowić duże zagrożenie, dlatego warto poznać drogi zakażenia oraz sposoby, które pozwolą się przed nim uchronić.

Podstawowe zasady rozszerzania diety dziecka

0

W życiu każdego malucha przychodzi taki czas, iż niezbędne staje się rozszerzenie jego codziennej diety. Po ukończeniu przez dziecko szóstego miesiąca życia samo mleko jest już niewystarczające, a do jego prawidłowego rozwoju niezbędne jest pożywienie bogatsze w energię, witaminy oraz składniki mineralne. Półroczny maluch jest gotowy na uzupełnianie posiłków dodatkowymi produktami. Jednak rozszerzanie diety dziecka powinno odbywać się stopniowo, pojedynczo i zgodnie z pewnymi podstawowymi zasadami.

Niemal każdy początkujący rodzic zadaje sobie pytanie, o jakie produkty można wzbogacać codzienną dietę pociechy. Otóż większość ekspertów zaleca następujące etapy rozszerzania diety dziecka:

– od szóstego miesiąca można podawać marchewkę, ziemniaki i jabłko,
– od siódmego miesiąca warto wprowadzić nowe warzywa (na przykład seler, cukinia, pietruszka lub zielony groszek) oraz delikatne mięso (królik, indyk lub kurczak),
– od ósmego miesiąca można rozszerzyć dietę dziecka o rybę, banana, gruszkę, buraka lub śliwkę,
– dziewiąty i dziesiąty miesiąc życia to czas na wprowadzenie do diety pomidorów, bakłażana, szpinaku, biszkoptów, jajek, twarożku i jogurtu naturalnego,
– w jedenastym i dwunastym miesiącu dziecko może już spożywać kiszonki, paprykę, czosnek i niewielkie ilości przypraw.

Rozszerzając dietę dziecka o kolejne produkty żywnościowe należy pamiętać o tym, iż kalendarz ich wprowadzania może być inny w przypadku dzieci cierpiących na alergię.

Podstawową zasadą rozszerzania diety dziecka jest wprowadzanie nowych składników pojedynczo i w małych ilościach, co pozwoli zaobserwować reakcję dziecięcego organizmu na nieznane dotąd produkty żywnościowe. Równie istotna jest konsystencja podawanych posiłków – na pierwszym etapie rozszerzania diety powinna być ona gładka i lekko płynna. Dopiero wraz z upływem czasu i nabierania przez dziecko umiejętności przeżuwania i gryzienia można sięgnąć po produkty w większych kawałkach. Jednocześnie należy pamiętać o tym, iż każde dziecko jest inne i może lubić coś zupełnie innego niż jego rówieśnik. Dlatego nie należy zmuszać dziecka do jedzenia i stopniowo podejmować kolejne próby.

Zobacz też