Jaką zabawkę sensoryczną wybrać?

0

Mimo iż zabawki sensoryczne powinny być raczej zalecane przez lekarzy, to obecnie każda osoba może udać się do sklepu i kupić przedmiot tego typu, który skutecznie wspomoże rozwój układu nerwowego dziecka. W ostatnim czasie stało się modne darowanie różnego rodzaju książeczek sensorycznych lub innych akcesoriów na urodziny dla małego człowieka. Jak więc zdecydować się na konkretną zabawkę sensoryczną?

W jaki sposób nauczyć dziecko czytać?

0

Nauka czytania może przysporzyć dużych problemów. Okazuje się, że opanowanie płynnego czytania jest jedną z trudniejszych czynności, przed jakimi stoi dziecko. Należy jednak pamiętać, że jest to długotrwały proces wymagający systematyczności i konsekwencji. Bardzo ważne jest by poświęcić na to jak najwięcej czasu, ponieważ umiejętność czytania ze zrozumieniem w sposób bezpośredni przekłada się na dalsze sukcesy dziecka w szkole.

Jak karmić maluszka, kiedy brak Ci pokarmu? Poznaj odpowiedź

0

Karmienie piersią jest zalecane jako najlepszy i najzdrowszy sposób żywienia dzieci, dlatego większość kobiet decyduje się na taki krok. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy – mimo najszczerszych chęci – produkcja mleka nie jest wystarczająca. Jak sobie z tym poradzić?

Produkty dla niemowląt, które warto rozważyć w diecie Twojego malucha!

0

Aktualny schemat żywienia niemowląt dopuszcza podawanie pierwszych posiłków stałych od piątego i szóstego miesiąca życia dziecka. Przed rozpoczęciem rozszerzania diety malucha, warto zapoznać się z przykładami popularnych produktów dla niemowląt z uwzględnieniem wieku naszego malucha. Sprawdźmy, jakie artykuły warto wprowadzić do diety przed i po szóstym miesiącu życia maluszka.

Wizyta u znajomych, którzy mają dzieci – czy wypada kupić im prezenty?

0

Pewnie nie raz zdarzyło Wam się być w podobnej sytuacji i mieliście dylemat, czy wypada kupić dla dzieci znajomych lub rodziny jakieś upominki, gdy wybiera się do nich z wizytą. Wiele zależy od okoliczności spotkania oraz od tego, jak wyglądają te konkretne relacje. Po jakie upominki sięgnąć? Czy zawsze są konieczne?

Czy białko serwatkowe mogą przyjmować także kobiety?

0

Istnieje pewne przekonanie, że przyjmowanie białka serwatkowego czy też innego rodzaju odżywki białkowej przez kobiety nie będzie się wiązało z korzystnymi zmianami, a jedynie będzie skutkowało zwiększoną masą mięśniową, ze zwiększoną muskulaturą oraz z przytyciem. Jednakże na samym wstępie należy zaznaczyć, że jest to tylko i wyłącznie mit, który nie ma nic wspólnego ze stanem rzeczywistym. Co więcej, mówiąc o białku serwatkowym, o każdej innej formie odżywki białkowej, będziemy wskazywali na to, że może ona bardzo korzystnie wpłynąć na efekty treningów również w odniesieniu do płci pięknej.

5 powodów, dla których warto wybrać bawełniane ubranka niemowlęce

0

Bawełna jest jednym z najczęściej używanych włókien w przemyśle tekstylnym. Również jest często wykorzystywana do szycia ubranek dziecięcych. Sprawdź razem z nami 5 powodów, dla których warto kupować bawełniane ubranka niemowlęce!

Zabawki edukacyjne dla dzieci – jakie wybrać?

0

Jakie zabawki wybrać, aby były wartościowe dla dziecka i nie wylądowały w kącie po kilku dniach fascynacji? Mamy dla Was podpowiedź, najlepiej decydować się na prezenty, które przy okazji będą edukować malucha. W końcu zabawa przez naukę jest najbardziej efektywna dla młodego człowieka.

Od czego rozpocząć rozszerzanie diety niemowlęcia?

0

W życiu maluszka przychodzi moment, gdy mleko mamy nie jest już wystarczające. Chociaż w pierwszym roku życia stanowi ono podstawę diety, to nie wcześniej niż w 17., ale i nie później niż w 26. tygodniu życia dziecka należy rozpocząć rozszerzanie jego diety. Jakie produkty wybrać na początek? Sprawdź!

Park rozrywki Energylandia – atrakcje dla najmłodszych

0

Rodzinny park rozrywki to doskonałe miejsce na rodzinne spędzenie czasu z najmłodszymi. W wesołym miasteczku znajdują się liczne atrakcje, przeznaczone tylko do użytku dzieci, jak: karuzele, huśtawki, małe samochodziki, zjeżdżalnie czy mini roller coastery.

Zobacz też