Muzyczne zabawki, czyli co dla młodego Chopina?

0

Maluchy często interesują się różnymi dźwiękami. Niekoniecznie musi być to muzyka lub kompozycja. Interesujące może być szeleszczenie, stukanie czy drapanie.

Jakie instrumenty wybrać, gdy widzisz, że u twojego dziecka zdecydowanie rozwija się talent muzyczny?

3 sprawdzone sposoby jak usypiać dziecko

0

Problemy ze spaniem to zmora większości rodziców, którzy na samą myśl o zbliżającym się wieczorze dostają gęsiej skórki. Nie zawsze dziecko szybko i łatwo zasypia, a niejednokrotnie usypianie go stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego postanowiliśmy pomóc rodzicom, którzy mają problem z usypianiem dziecka i przygotowaliśmy trzy sprawdzone metody na skuteczne zaśnięcie.

Edukacja według myśli Marii Montessori

0

Gdyby pomyśleć nad kobietami, które poczyniły jakiś przełom na świecie, na myśl przyszłoby ich kilka. Na pewno wielka Maria Skłodowska-Curie, święta Edith Stein, uczona Hedwig Conrad-Martius, czy wyzwolona Simone de Beauvoir. W gronie tym nie powinno zabraknąć Marii Montessori. To postać wybitna, która poczyniła postępy w dziedzinie nauczania oraz wychowania.

Jak łatwo i szybko wyczyścić sprzęty AGD?

0

Funkcjonowanie bez urządzeń AGD w dzisiejszych czasach wydaje się być niemożliwe. Posiadanie piekarnika, lodówki lub kuchenki jest czymś naturalnym. Niestety, plamy powstające podczas przygotowywania, podgrzewania, a nawet przetrzymywania jedzenia potrafią dać nam w kość. Wydajemy majątki na profesjonalne środki do czyszczenia sprzętu, a one i tak nie działają w sposób optymalny, przez co tracimy swój czas i pieniądze. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych trików, które mogą nam pomóc w usuwaniu trudnych i trwałych zabrudzeń.

Jak dbać o zdrowie?

0

Zastanów się, czy Twoja dieta negatywnie wpływa na Twoje życie społeczne. Możesz przeanalizować swoją nową dietę, jeśli nie powstrzymuje cię od życia tego rodzaju życia, które chcesz prowadzić. Jeśli nowa dieta powstrzymuje Cię od uczestniczenia w wydarzeniach towarzyskich z przyjaciółmi i rodziną, być może powinnaś zmodyfikować swoje cele dietetyczne, tak aby nadal można było żyć społecznie. Sprawdź, czy rutynowo anulujesz wydarzenia społecznościowe. Anulowanie wielu imprez towarzyskich z przyjaciółmi i rodziną, aby dostać się na siłownię, może oznaczać niezdrowe cele ćwiczeń. Siła kontaktów towarzyskich z przyjaciółmi i rodziną jest ważnym czynnikiem w zdrowiu. Upewnij się, że nie poświęcasz zdrowego życia społecznego, aby dostać się na siłownię, ponieważ potrzebujesz więzi społecznych i aktywnego trybu życia, aby być zdrowym.

Zastanów się, czy oglądasz ćwiczenia jako formę odszkodowania za słabe jedzenie. Nie powinieneś dążyć do ćwiczeń, dzięki czemu można jeść więcej brązowców, frytek lub innych śmieci. Plan ćwiczeń zbudowany wokół wyrównywania złych nawyków żywieniowych nie sprawi, że będziesz zdrowszy. Zamiast tego należy skupić się na dobrze zaokrąglonej, zdrowej diety i regularnym rutynowym ćwiczeniu.

PasazMamy

Porowatość włosów

0

Porowatość włosów mówi nam, w jaki sposób ułożona jest łuska włosa oraz określa zdolność łuski do odkształcania się, czyli otwierania i zamykania. Naturalna porowatość sprawia, że włosy są lśniące lub matowe, lecz dzięki odpowiednio dobranej pielęgnacji możemy ją zmienić na bardziej dla nas korzystną. Porowatość możemy podzielić na niską, normalną i wysoką. Włosy o niskiej porowatości są gładkie i błyszczące, naturalnie wyglądają na bardzo zdrowe i zadbane. Ich łuska jest rozmieszczona regularnie i ściśle przylega do kory, co sprawia, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne i termiczne. Włosy takie wymagają niewielkiej ilości pielęgnacji, gdyż bardzo łatwo je obciążyć nadmiarem kosmetyków. Jedynym minusem włosów o niskiej porowatości jest brak podatności na stylizację. Włosy te mimo zastosowania kosmetyków utrwalających fryzurę bardzo szybko wracają do swojego naturalnego kształtu. Całkowitym przeciwieństwem są włosy o wysokiej porowatości, doskonale podatne na stylizację czy farbowanie. Ich łuska jest rozmieszczona nieregularnie i nie przylega do kory. Dodatkowo jest bardzo wrażliwa na zmianę temperatury i wilgotności. Włosy o wysokiej porowatości są matowe, szorstkie i mają tendencję do puszenia się, dlatego w ich przypadku warto wprowadzić bogatą pielęgnację opartą na wygładzaniu włosów. Zazwyczaj dotyczy włosów kręconych, jak również tych zniszczonych zabiegami fryzjerskimi.

uMALGOSI

Klatka piersiowa

0

Każdy z nas chciałby posiadać piękne i umięśnione ciało. Jednak to, jak postrzegamy wysportowanie, bardzo często zależy od stopnia umięśnienia poszczególnych części ciała. Miejscem, który jest najbardziej pożądany, jeśli chodzi o rozrost poszczególnych mięśni, jest klatka piersiowa. To właśnie te okolice panowie trenują najczęściej. Ćwiczenia na klatkę piersiową nie wymagają dużego doświadczenia, ponieważ nie są zbyt skomplikowane. Dzięki temu nawet osoby początkujące mogą w bardzo łatwy sposób wyprodukować na tej części ciała bardzo dużą masę mięśniową. Klatka piersiowa zazwyczaj charakteryzuje się bardzo dużą siłą, dlatego podczas wykonywanie ćwiczeń związanych z tą partią ciała należy co jakiś czas zwiększyć podnoszony ciężar. W ten sposób dostarczamy naszemu ciału bodziec, który sprawi że nasza klatka piersiowa będzie prezentować się efektywnie, a my będziemy zadowoleni z uzyskanych w ten sposób rezultatów. Pamiętajmy również o prawidłowej rozgrzewce, ponieważ w przeciwnym wypadku narażamy się na bardzo poważną kontuzję, które może wykluczyć nas z dalszego treningu na siłowni.

bodyandmind-pl

Zakup butów – stacjonarnie czy online?

0

Oszczędzanie pieniędzy to bardzo dobry zwyczaj. Nie warto wydawać więcej pieniędzy, niż dana rzecz jest warta. Dobrym pomysłem jest porównywanie cen w dostępnych w obecnych czasach przeglądarkach internetowych. Dzięki temu możemy sprawdzić, w którym sklepie znajdziemy potrzebny nam przedmiot taniej. Wiele osób nie podejmuje już żadnych zakupowych decyzji bez sprawdzenia i porównania cen. Jak się okazuje w przeważającej ilości przypadków ceny w sklepach internetowych są niższe, niż w sklepach stacjonarnych.

Zakup butów – stacjonarnie czy internetowo

Kiedy chcemy kupić buty najczęściej kierujemy swe kroki do ulubionego sklepu stacjonarnego. W salonach obuwniczych często jest tłok, nie ma naszego rozmiaru obuwia, buty są drogie, przez co zakupy często są nieudane. Jak się okazuje te same buty możemy najczęściej z powodzeniem zamówić przez sklep internetowy, taki jak na przykład XXX. Zakupy w Internecie są łatwiejszą opcją i często możemy trafić na ciekawe promocje. Kupując przez Internet możemy zaoszczędzić pieniądze, a także poprzeglądać ofertę sklepu internetowego bez wychodzenia z domu. I co ważne, jeśli nie trafimy z rozmiarem, bądź buty nam się nie spodobają, nie ma problemów ze zwrotem. Jeśli sklep posiada zarówno salon stacjonarny, jak i internetowy częstą opcją jest odbiór w placówce sklepu. Dzięki temu przed ostateczną decyzją o zakupie możemy buty zmierzyć. Nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale również dokonujemy przemyślanego zakupu.

Prezent pod choinkę dla mamy – jaki wybrać?

0

Najlepszy prezent pod choinkę dla mamy to wspólne spędzenie czasu w miły sposób. Można zaprosić ją do teatru, na kolację, degustację wina lub serów, do spa czy zafundować masaż. Mama lubiąca sport i aktywna fizycznie ucieszy się np. z zaproszenia na wyścigi gokartów czy na strzelnicę.

Jak wrócić do formy po porodzie?

0

Po zakończeniu ciąży każda kobieta pragnie się jak najszybciej wrócić do formy i smukłej sylwetki. W trakcie jej trwania przybieramy na wadze średnio od 10 do 15 kilogramów. Często jednak zdarza się, że z różnych powodów tyjemy o wiele więcej, co utrudnia nam powrót do figury sprzed porodu. Czujemy się nieatrakcyjne i zwyczajnie grube, a dodatkowe obowiązki sprawiają, że ciężko jest nam znaleźć czas na aktywność fizyczną i zadbać o siebie w odpowiedni sposób. Dodatkowo ciało świeżo upieczonej mamy bywa także bardzo niepokorne, często stawiając jawny opór wobec różnego rodzaju diet i wymagających ćwiczeń. Jak pozbyć się zbędnych kilogramów i schudnąć w sposób bezpieczny dla naszego zdrowia? Podpowiemy wam, co należy zrobić, aby działania na rzecz szczupłej sylwetki po urodzeniu dziecka przyniosły zadowalające rezultaty.

Zobacz też